Młodzi Odkrywcy w Ogrodzie Doświadczeń!

Pierwszy piątek wakacji oznacza pierwszą wspólną podróż z CK. Tego dnia wybraliśmy się do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Jest to miejsce pełne wiedzy, ale także niezwykłej rozrywki. 

Na 6 hektarach obiektu znajdują się urządzenia, dzięki którym możemy zobaczyć w jaki sposób działają różnorodne dziedziny nauki. Wśród nich są akustyka, magnetyzm, nauka siłowa, mechanika, optyka oraz hydrostatyka. Po pierwszej części ogromu doświadczeń mieliśmy okazję skorzystać z placu zabaw; który nie do końca był takim zwyczajnym miejscem, ponieważ tam również mogliśmy odkryć przeróżne ciekawostki naukowe i współdziałanie sił fizycznych.  

Po wspólnych zmaganiach nadszedł czas, aby zakończyć wycieczkę na torze saneczkowym! 

W drodze powrotnej do autokaru wybraliśmy się jeszcze na krótki przystanek do centrum handlowego, aby przekąsić coś w popularnej fastfoodowej restauracji. 🙂

Nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu, tym razem do Funzeum – muzeum światła i koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą oraz Kolejkowa – cudownego świata w miniaturze – tym razem wyjeżdżamy do Gliwic!
Do zobaczenia 🙂

 

Zostaw komentarz

  • (will not be published)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>