Akademia Seniora w podróży

W miniony czwartek w ramach Gminnej Akademii Seniora odbyła się całodzienna wycieczka do Chorzowa. W blisko stuosobowej grupie zwiedzających nie zabrakło Wójt Gminy Biskupice – Renaty Gawlik oraz Dyrektor CK – Małgorzaty Kalety.

Podróż na Śląsk rozpoczęliśmy z samego rana. W Chorzowie przywitała nas przepiękna pogoda – lepszej nie mogliśmy sobie wymarzyć! Pierwszym punktem było Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”, który mieści się na terenie Parku Śląskiego. Jest to skansen posiadający 79 zabytkowych, drewnianych obiektów architektury wiejskiej. Jest to niewątpliwa podróż w czasie.

Tuż po wyjściu z Muzeum ruszyliśmy w drogę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego mieszczącego się po drugiej stronie Parku Śląskiego. Chorzowski ogród jest jednym z największych w Polsce pod względem powierzchni. Zajmuje obszar prawie 48 ha, a żyje w nim ponad 300 gatunków.  Wśród zwierząt znajdują się gatunki zagrożone wyginięciem oraz takie, których w naturalnym środowisku już nie zobaczymy. 

Po wyczerpującej, ale jakże pouczającej wędrówce nadszedł czas na powrót.

 

Zostaw komentarz

  • (will not be published)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>