Opis

Zespół Pieśni i Tańca „Solny Gościniec” wziął udział w II edycji Przeglądu Folklorystycznego  SPINKA im. Janiny Kalicińskiej, gdzie zdobył I miejsce w kategorii „Zespół  – dorośli”.

Przegląd miał miejsce 1 maja 2022r. w Mogilanach w Gminnym Ośrodku Kultury. Przegląd został organizowany w formie konkursu, a jego uczestnicy oceniani byli w trzech grupach wiekowych ( dzieci, młodzież, dorośli)  w 9 kategoriach;  zespołów regionalnych i grup obrzędowych, zespołów opracowanych, par tanecznych, kapel ludowych, instrumentalistów, grup śpiewaczych, śpiewaków, gawędziarzy, mistrz i uczeń.
Na deskach amfiteatru zaprezentowało się wiele zespołów, w tym pochodzący z gminy Biskupice Zespół Pieśni i Tańca „Solny Gościniec”. Tancerze pod czujnym okiem choreograf  –  Eweliny Łubik – Węgrzyn oraz akompaniatora Daniela Küblera  wytańczyli sobie złoto! Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi!

fot. Zespół Pieśni i Tańca „Solny Gościniec”

O Przeglądzie  Folklorystycznym  SPINKA napisał „Dziennik Polski”https://dziennikpolski24.pl/mogilany-znamy-wszystkich-laureatow-dwudniowej-spinki-krakowskiej-zwyciezcy-pojada-do-szczurowej-i-loniowej-zdjecia/ar/c1-16320135?fbclid=IwAR3B6Nbj7sIMth3N-8Av8kyXn1q2X3jyALtkssa8yfxybbLKhlOjXYKum_k

Źródło: Zespół Pieśni i Tańca „Solny Gościniec”

Występują

Rejestracja

Wideo

Więcej