Opis

Zakończenie roku w Gminnej Akademii Seniora!

Podczas ostatniego przedwakacyjnego spotkania z naszymi Seniorami, Dyrektor Centrum Kultury – Małgorzata Kaleta, przywitała licznie zgromadzonych słuchaczy w imieniu pani Wójt Renaty Gawlik, jednocześnie dziękując przybyłym za frekwencję oraz zapraszając na wspólne zajęcia, wykłady i wyjazdy edukacyjne już po wakacjach. Tym razem spotkaliśmy się w nowej świetlicy w Przebieczanach, gdzie odbyło się zwieńczenie spotkań w ramach Gminnej Akademii Seniora w semestrze 2021/2022.

Słuchacze akademii, podobnie jak uczniowie szkół zakończyli kolejny rok akademicki. Tym razem zaprosiliśmy uczestników na wykład poprowadzony przez podróżnika pana Andrzeja Pasławskiego pod tytułem: „CYPR – wstrząśnięty – niezmieszany”, dzięki któremu mogliśmy się przenieść do kraju, w którym w ciągu roku Słońce świeci ponad 320 dni w roku, według legend właśnie na Cyprze z głębin wodnych wyłoniła się bogini miłości – Afrodyta. Na początek odwiedziliśmy jeden bardzo popularny dla turystów kierunek – czyli Pafos i okolice. Prowadzący opowiedział o miejscach, które odwiedzane są przez rzeszę turystów, ale również  o tych nieznanych turystycznie regionach.

Najważniejszym punktem wykładu o Cyprze był konflikt na linii Cypr Południowy – Turecka Republika Cypru Północnego oraz opowieść o różnicach kultur. Niewielu z nas wie, że dla Cypryjczyków są to dwa różne kraje.

Tuż po owocnych wojażach nadszedł czas na występ artystyczny, niezwykle utalentowanej Zuzi Kasprzyk, która przepięknie wykonała znane ballady, zachwycając przy tym wszystkich przybyłych.

Do zobaczenia po wakacjach. 🙂

 

Zdjęcia