Opis

Kolejne warsztaty dla Seniorów za nami.

„Zdrowie z ogrodu” czyli razem odkrywamy owoc na nowo, który niestety trochę został zapomniany. Wspaniała pigwa!

Nadeszła cudownie wielobarwna polska jesień, a wraz z nią czas na przygotowanie domowych specjałów na zimne i długie wieczory. Nasze wspaniałe Panie z Łazan na swój jesienny warsztat wzięły owoce pigwy. Krojenie, rozdrabnianie, układanie w słoikach warstw owoców i cukru… oj działo się. Teraz czekamy na efekty naszej prozdrowotnej mikstury przez najbliższe dwa miesiące. Długo, długo… ale warto poczekać. Nasze ciało ten wysiłek doceni. 🙂

Syrop z pigwy wzmacnia organizm i wspiera odporność. Jej nieocenioną zaletą jest wspomaganie trawienia. Ponadto jego dużą zaletą jest na pewno to, że doskonale może zastąpić cukier w herbacie.  🙂

Jeśli jeszcze ktoś z Was nie robił soku z pigwy to warto!

Na kolejnych zajęciach kreatywnych seniorzy w Łazanach, Szczygłowie oraz Jawczycach mieli przyjemność skorzystać z cudownych, kolorowych, jesiennych liści. Po wspólnym spacerze i zbieraniu najpiękniejszych okazów nasi seniorzy zasiedli  do stołów i zabrali się do pracy. Dodatkowo do ozdoby liściastych bukietów użyto iście jesiennych kwiatów i krzewów.

Nieskromnie powiemy, że bukiety wyglądają cudnie 🙂 Na stole doskonale przypominają, jak piękna jest Nasza złota polska jesień.

Zachęcamy zaglądnąć do Naszej galerii, w której można znaleźć przepis na sok z pigwy oraz zobaczyć, jakie stworzyliśmy bukiety.

Zdjęcia