Opis

Tydzień warsztatów w Szczygłowie to czas spędzony aktywnie i kreatywnie. Materiały przygotowane przez Centrum Kultury pobudzały wyobraźnie kolorami, teksturami, kształtami. Uczestnicy czasami widząc same materiały, a nie znając ich przeznaczenia już snują plany co można by było zrobić np. z tekturowej tacki w połączeniu z guzikami. Nasi uczestnicy jak zwykle nas nie zawiedli.

Uczestnicy środowych zajęć wytężali swoje zdolności artystyczne i sami wykonywali wyjątkowe ekologiczne torby na zakupy. Wyjątkowe? TAK! Nie ma absolutnie dwóch takich samych torebek. Pracowali więksi i mniejsi, dziewczyny i młodzi panowie również. Pomysłów na torebki było tyle… ilu uczestników, czyli sporo! Korzystano przede wszystkim z dwóch technik.

Jedni posłużyli się kolorowymi serwetkami  i metodą decoupage dzięki czemu powstały oryginalne kompozycje na lnianych tkaninach.

 

 

Nie zabrakło zwolenników specjalnych farb do tkanin. Powstawały bardzo finezyjne kształty malowane pędzlami: podpisy imienne, serduszka, kwiatki, piłki i inne bliżej nieokreślone.

Niezdecydowani łączyli obydwa style i powstawały fantastyczne kombinacje.

Po przerwie wypełnionej zabawą na świeżym powietrzu uczestnicy zajęć znowu zmierzyli się z plastyczną materią. Tym razem wykonali przeróżne obrazki 3D wykorzystując różne techniki. Powstały piękne kompozycje, kolorowe i trójwymiarowe. Choć jeden podglądał drugiego to nie ma dwóch takich samych prac. Nic nie byłoby wstanie odciągnąć naszych uczestników od  twórczego działania. No chyba, że są to pyszne racuchy!

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie zatrzymaliśmy te wyjątkowe wakacyjne chwile!

Zdjęcia