Opis

W 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości delegacje ze wszystkich placówek oświatowych zgromadziły się dzisiaj pod pomnikiem ofiar II Wojny Światowej w Biskupicach, gdzie oddały hołd poległym za wolność Ojczyzny.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu Polski. Następnie głos zabrała pani Wójt – Renata Gawlik, która zwróciła uwagę, jak istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej odgrywają wartości szczególnie ważne w życiu Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka.

Wzruszający program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Biskupicach pod kierownictwem nauczycielek –  Danuty Chyba i Aldony Partyki. Następnie kwiaty złożyły poszczególne delegacje reprezentujące szkoły a także kierownicy i dyrektorzy jednostek działających na terenie gminy Biskupice.

O godzinie 18.00  zapraszamy Państwa na Mszę Świętą  w intencji Ojczyzny, jaka odbędzie się w Kościele pw. św. Marcina w Biskupicach. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta OSP Biskupice. Po  Eucharystii, przy dźwiękach Orkiestry Dętej Gminy Biskupice przemaszerujemy pod pomnik w Biskupicach, gdzie delegacje złożą kwiaty. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Materiał: Urząd Gminy Biskupice

https://biskupice.pl/2397/aktualnosc.html