Opis

To kolejny wyjazd z cyklu Wakacyjne podróże z Centrum Kultury Gminy Biskupice. Tym razem celem wyprawy były podziemia! Wybraliśmy się w niezwykłą podróż do Kopalni Soli  w Bochni. Jako pierwsi zwiedzający tego dnia zjechaliśmy ok 250 m pod powierzchnię ziemi, by pod opieką przewodników poznać najciekawsze zakamarki tej najstarszej kopalni. Dla zdecydowanej większości uczestników była to pierwsza podziemna wyprawa, dla wielu pierwsza wizyta w bocheńskiej kopalni, a kilkoro osób pojechało po raz kolejny w tą podróż z nami, gdyż jak przyznali warto odwiedzić ponownie!

Już na progu Kopalni czekały nas emocje związane z podróżą w głąb podziemi. Na dole przywitał nas przyjemny chłód! Przewodnicy zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa w tym miejscu i znowu czekała na nas kolejna atrakcja. Podziemny wagon Kuba przewiózł nas przez delikatnie oświetlone korytarze, a nawet przez Kaplice Świętej Kingi. Jak się później okazało to jedyna kaplica na świecie, przez którą po torach jeżdżą pociągi. Kolejne kopalniane zakamarki czekały z multimedialnymi niespodziankami, a możliwość wysłuchania  króla Bolesława Wstydliwego, rozmowy z kupcami włoskimi czy podglądnięcie pracy górników w XIII wieku była niesamowitym doświadczeniem. W ten sposób podziemna lekcja historii zachwyciła małych turystów z gminy Biskupice. Nasi wycieczkowicze mieli także możliwość pograć w piłkę nożną, koszykówkę  250 m pod ziemią, co wywołało lawinę komentarzy małych specjalistów, czy łatwiej gra się pod ziemią czy na jej powierzchni.  Będąc w Bochni wybraliśmy się do tężni solankowej. Słona fontanna sprawiła mnóstwo radości dzieciom skąpanym w słońcu. Miłośnicy malarstwa, rysunku odwiedzili także wystawę malarstwa, znajdują się przy tężni.

Nieco zmęczeni uczestnicy wycieczki udali się już tradycyjnie do McDonald’a na zaproszenie Centrum Kultury, a pobliski plac zabaw na nowo ożywił aktywność naszych podopiecznych. To była już niestety nasza ostatnia lipcowa, wakacyjna podróż. Tymczasem wakacje na półmetku i obiecujemy że to nie jest nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o kolejne emocje, atrakcje! Do zobaczenia 🙂

Zdjęcia