Opis

Pierwszy piątek wakacji oznacza pierwszą wspólną podróż z CK. Tego dnia wybraliśmy się do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Jest to miejsce pełne wiedzy, ale także niezwykłej rozrywki.

Na 6 hektarach obiektu znajdują się urządzenia, dzięki którym możemy zobaczyć w jaki sposób działają różnorodne dziedziny nauki. Wśród nich są akustyka, magnetyzm, nauka siłowa, mechanika, optyka oraz hydrostatyka. Po pierwszej części ogromu doświadczeń mieliśmy okazję skorzystać z placu zabaw; który nie do końca był takim zwyczajnym miejscem, ponieważ tam również mogliśmy odkryć przeróżne ciekawostki naukowe i współdziałanie sił fizycznych.

Po wspólnych zmaganiach nadszedł czas, aby zakończyć wycieczkę na torze saneczkowym!

W drodze powrotnej do autokaru wybraliśmy się jeszcze na krótki przystanek do centrum handlowego, aby przekąsić coś w popularnej fastfoodowej restauracji. 🙂

Nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu, tym razem do Funzeum – muzeum światła i koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą oraz Kolejkowa – cudownego świata w miniaturze – tym razem wyjeżdżamy do Gliwic!
Do zobaczenia 🙂

Zdjęcia