Opis

Puszczanie baniek mydlanych to doskonała zabawa. A gdyby tak ją… podkolorować? Nie ma sprawy! Na kolejnych zajęciach plastycznych, które odbyły się w świetlicach w Łazanach i Szczygłowie, dzieci samodzielnie przygotowały kolorowy płyn do puszczania baniek mydlanych, a następnie wykonały z jego pomocą wyjątkowe prace.

Farbowanie to wyzwanie!

Jak zrobić kolorowy płyn do baniek? Najprostszym sposobem jest zmieszanie gotowego płynu z farbą plakatową lub akrylową. Możemy również przygotować płyn samodzielnie – z wody i płynu do mycia naczyń. Jeśli do mikstury dodamy glicerynę – bańki będą ogromne! Z kolei alternatywą dla farb są barwniki spożywcze.

Łazany – pełne skupienie

W łazańskiej świetlicy do farbowania baniek przystąpiły dwie grupy dzieci. Do zadania podeszli z ogromnym skupieniem i profesjonalizmem. Udało nam się ocalić białe ściany (no, prawie!) i doskonale się bawić.

Mieszanie wyglądało tak:

Tworzenie bańkowych dzieł:

Szczygłów – pełen spontan

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody – zabawa w malowanie baniek odbyła się na zewnątrz. A skoro była przestrzeń do zabawy, to i zabawy było… mnóstwo! Bańkami pomalowaliśmy nie kartki, a kostkę brukową wokół świetlicy. No i siebie nawzajem (ale tylko troszkę!).

Bańkowe dzieła

Obrazki stworzone tą wyjątkowo zabawną techniką zdecydowanie nadają się do oprawienia!