Opis

Za nami kolejny tydzień wakacyjnych warsztatów z Centrum Kultury. W ubiegły piątek na świetlicy w Łazanach zgromadziła się spora grupa uczestników. Jak zawsze mieliśmy dla nich ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu – było twórczo i kolorowo.

Najpierw wykonaliśmy ramki 3D. Dziewczynki decydowały się na wykwintne, smukłe baletnice, a panowie…wiadomo, bohaterowie gier komputerowych i piłka nożna. Nasi artyści jak zawsze mogli się zainspirować różnymi materiałami i tak na stoliku  były kolorowe filce, tiule, plastelina, kolorowe papiery, tasiemki, brokaty, perełki, koronki. Kreatywność naszych uczestników nie ma granic i powstały piękne aranżacje z użyciem materiałów o zróżnicowanej kolorystyce i teksturze.

 

W piątek także odbyły się kolejne już warsztaty pn. „Balonowe wariacje”. Dlatego właśnie piątkowe spotkanie było huczne! Czasem rozlegał się dźwięk pękającego balona. Po raz kolejny udowodniliśmy Wam, że balony nie służą tylko do pompowania ich powietrzem. Nauczyliśmy się robić samodzielnie zwierzątka: kotki, pieski i króliki.

Uczestnicy zrobili także z balonów swoje własne gniotki.
Zapytać można czy gniotki  kupione w sklepie czymś się różnią?
Odpowiadamy: Tak i to jeszcze jak?!
Gniotki wykonane przez dzieci mają po kawałku ich serc. Tak bardzo się starali wypełniając balony, robiąc im włosy, fryzury, malując twarz czy wreszcie nadając im imiona!

Efekty naszych prac można podziwiać w galerii zdjęć poniżej, a tymczasem przypominamy i zapraszamy już od dzisiaj przez cały tydzień czekają na Was nowe pomysły na warsztatach  wakacyjnych w Szczygłowie.

 

Zdjęcia