Opis

Karnawał zmierza ku końcowi. My również razem z Wami bawiliśmy się na Balu Karnawałowym on-line w czasie ferii. Pamiętamy nasze wspólne przygotowania do tego wydarzenia i choć w wymiarze online to dzięki Waszym filmikom, które przysłaliście wszyscy byliśmy świadkami tych przygotowań.
Tymczasem karnawał dobiega końca, a z nim ściśle wiąże się tradycja „tłustego czwartku”. Nawet najmłodsze dzieci wiedzą, że w ten dzień pączki królują na stołach, ale pewnie niewielu wie skąd w ogóle wzięły się akurat te przysmaki.  Nasi instruktorzy w krótkim filmiku wyjaśnili te smakowite kwestie, a ponadto przedstawili kilka ciekawostek związanych z karnawałem i tłustym czwartkiem.

Tłusty czwartek kulturalnie, historycznie!

Skoro już wszyscy poznali kulturalne i historyczne uwarunkowania karnawału i tłustego czwartku  to… można spokojnie zajadać się pączkami?
Ależ nie! Zanim zjemy nasze pączki, proponujemy wykonać z nich prawdziwe arcydzieła! Wydaje się niemożliwe, ale jednak! Piękne bukiety z róż karnawałowych czy pączków i chrustu, a także wdzięcznie zapakowane pojedyncze pączki nie mogą lepiej smakować, ale ich wygląd, „apetyczny ubiór” na pewno ucieszy niejednego smakosza!

Tłuste warsztaty rękodzieła!

Zatem nie pozostaje nam nic innego tylko życzyć pysznego tłustego czwartku i udanych imprez karnawałowych w domowych zaciszach, które swoim rozmachem i pomysłowością mogą przyćmić najbardziej znane imprezy karnawałowe w Rio de Janeiro czy Wenecji. Bawcie się dobrze!