Opis

Wtorkowy poranek przywitał wszystkich uczestników zajęć ciepłymi promieniami słońca. Liczna grupa dzieci zebrana na Świetlicy w Łazanach rozpoczęła zajęcia zabawami integracyjnymi. Wszyscy jednak czekali na dzisiejsze warsztaty: kula musująca oraz mydło robione ręcznie przez najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Najpierw poznaliśmy tajniki wykonania masy, którą barwiliśmy naturalnymi pigmentami i mieszaliśmy, mieszaliśmy, mieszaliśmy… do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Uroku tym kosmetycznym cudeńkom nadawały naturalne dodatki  płatki róż, kwiaty lawendy czy na przykład rumianku. Dzieci wyposażone w odpowiedni rodzaj masy dodawały barwniki  i tak oto powstały kolorowe kule musujące, a następnie mydła z zatopionymi skarbami natury. Potem pozostał już tylko bogato przygotowany zestaw foremek.

Zanim przystąpiliśmy do wykonania mydełek zrobiliśmy sobie przerwę na małe co nie co czyli naleśnika. Każdy sam wybrał rodzaj farszu z bogatego wachlarzu domowych dżemów. Szybka regeneracja pozwoliła na powrót do pracy i zabraliśmy się do wykonania mydełek. W białych i przeźroczystych formach ponownie wylądowały zatopione naturalne komponenty.

Każdy kto wykonał mydełka lub kule mógł zapakować je w celofanowe torebeczki. Efekty tych warsztatów są zaskakujące!

Jeśli chcecie zobaczyć radosną, wakacyjną i praktyczną  twórczość dzieci zapraszamy do galerii zdjęć.

Wszystkim, którzy przegapili czas żeby zapisać się na te kreatywne zajęcia przypominamy, że mamy dla Was ostatnie wolne miejsca na zajęcia na świetlicy w Szczygłowie w dniach od 15 do 19 lipca! Zapraszamy!

Zdjęcia