Opis

Nikt nie może powiedzieć, że wakacje są nudne, a już na pewno nie te spędzone z Centrum Kultury. Wakacyjna środa w Łazanach pełna była atrakcji  i akcji.  Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie od zabaw. W związku z tym, że ciągle zaskakują nas kolejni, nowi uczestnicy zajęć, co bardzo cieszy, przeprowadziliśmy kilka gier, które pozwoliły na lepsze poznanie się. Każdy miał okazję przywitać się dłonią, nosem, głową.

Akcja pizza
Pizza ze względu na rodzaj ciasta, z którego jest zrobiona była zadaniem etapowym. Najpierw zrobiliśmy drożdżowe ciasto i przygotowaliśmy nasze ulubione składniki na pizzę. Ciasto rosło, rosło, roooosło a my? A my podjęliśmy akcję moja torebka eko.

 

Zajęcia moja torebka eko cieszą się ogromnym powodzeniem  wśród naszych milusińskich. Twórczo i pomysłowo zabraliśmy się do pracy. Kolorowe farby oraz decoupage szybko stały się wymyślną dekoracją naszych lnianych toreb, a kiedy praca twórcza została zakończona dzieła stopniowo schły na zewnątrz tworząc razem piękną wystawę.

Kiedy nasze pizze wylądowały w piekarniku my podjęliśmy kolejne wyzwanie, które budziło ogromną ciekawość bo cóż ma oznaczać „obrazy z kamienia”?

Kamienne obrazy.
Wkrótce nasze wątpliwości zostały rozwiane i na sali pojawiły się kamienie w różnych kształtach, kolorach i wielkościach, a także ramki. Każdy najpierw planował swój projekt w ramce, a następnie z użyciem kleju mocował elementy ozdabiając dodatkowo brokatem, tasiemkami. Niektórzy wykorzystali także gipsowe serduszka. Oczywiście nie zabrakło konsultacji sąsiedzkich gdzie najlepiej położyć kamień czy przymocować sznurkową kokardkę.

Pracowaliśmy wytrwale i tylko co rusz, co chwilkę słyszeliśmy pytania: kiedy ta pizza? A może jest już gotowa? Zapach pizzy unosił się chyba po całych Łazanach.
Kiedy zakończyliśmy prace artystyczne pizza została upieczona. Tak przystąpiliśmy do kolejnego etapu – konsumpcja! Pizzę skosztowali także opiekunowie i rodzice, którzy stopniowo odbierali swoje pociechy. Tak zakończył się kolejny dzień zajęć z Centrum Kultury Gminy Biskupice. Zapraszamy ponownie w piątek, ponieważ w czwartek czekają nas atrakcje w Zatorlandzie!

Zdjęcia