Opis

W miniony poniedziałek odbyła się pierwsza w nowym roku Gminna Akademia Seniora i to w wyjątkowej folkowej oprawie. Tego dnia miejsce miał przepiękny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Pojawianie”, który w całości został wyreżyserowany przez Stanisława Gurgula, regionalistę, choreografa, laureata wielu nagród, niezwykłego człowieka o wielu talentach.

Zespół skupia rzeszę młodych osób z terenów Zaborowa, Dołęgi i Pojawia. Misją zespołu jest przedstawianie zanikających dawnych tańców i obyczajów krakowiaków wschodnich.

Głównymi aktorami przepięknego przedstawienia była dziecięca oraz młodzieżowa część zespołu. Młodsi artyści zaprezentowali polskie regionalne tańce. Pomiędzy tańcami był czas na chwilę refleksji przy starannie przygotowanych jasełkach, które mimo powagi oraz podniosłości miały akcenty pełne humoru. Pełnoletnia część zespołu udoskonaliła całe przedsięwzięcie śpiewając nasze piękne kolędy, włączając w to wszystkich uczestników Gminnej Akademii Seniora.

Po trwającym 2 godziny spektaklu, artyści otrzymali owacje na stojąco od zebranych na sali Seniorów. Uczestnikom jeszcze długo po zakończeniu uśmiechy nie schodziły z twarzy. Koncert był wyjątkowy, pełen humoru ale także niezwykle wzruszający.
Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym ❤

Zdjęcia