Opis

Kiedy po ciężkim tygodniu marzy się Wam domowe spa polecamy wypróbowanie kąpieli z piwonią…
Piwonia lekarska (Paeonia officinalis) zwana też peonią, to bylina osiągająca od 30 do 90 centymetrów. Na wysokich łodygach wyrastają  pojedyncze okazałe kwiaty o cudnej kolorystyce: purpurowe, różowe, białe, liliowe i rzadziej żółte. Rośliny te pochodzą z południowej Europy, a ich kwiat, korzeń czy nasiona stanowią surowiec wykorzystywany w celach zielarskich. Zawierają między innymi olejki eteryczne, sole mineralne – magnez, potas, sód, żelazo, miedź, chrom. W korzeniach dodatkowo jest dużo skrobi, a w kwiatach znajdują się flawonoidy i antocyjany.

 

 

Kwiaty działają moczopędnie, odtruwająco, poprawiają krążenie krwi, stosowane przy chorobie wieńcowej, wzmacniają naczynia krwionośne, działają rozkurczowo i uspakajająco.
Kwiaty zbiera się w czerwcu, suszy w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu. My chcemy Was zachęcić do wykonania domowym sposobem soli do kąpieli, która może być dla Was nowym doświadczeniem, a może stanie się upominkiem dla kogoś bliskiego? Sprawdźcie sami! To przecież proste!
Prezentujemy przepis na wyjątkową sól do kąpieli… krok po kroku!

Krok 1
Płatki z 5 kwiatów piwonii drobimy ręcznie.
Przekładamy do naczynia i zasypujemy solą magnezową.

Krok 3
Całość blendujemy.

Krok 4
Po przesuszeniu  przekładamy do słoiczka.

Krok 5
Najprzyjemniejsze… kąpiel, ciepła woda, kilka łyżek soli… i domowe spa gotowe!
Życzymy przyjemnego relaksu.