Opis

…pogodny wieczór, ciepła atmosfera, rodzinne klimaty, uśmiech, wzruszenie, piękny film, aromatyczny popcorn, kolorowe kocyki i księżycowy blask nad kinowym ekranem… jak to wszystko możliwe w jednym miejscu? Razem z mieszkańcami wszystko jest możliwe!

Centrum Kultury Gminy Biskupice pozyskało środki z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020 i w ogłoszonym konkursie wyłoniono najciekawsze projekty. To kolejna już inicjatywa realizowana przez i dla mieszkańców gminy Biskupice. W miniony weekend odbyło się z powodzeniem, wydarzenie w ramach inicjatyw lokalnych Familijne kino plenerowe w Szczygłowie, połączone z wykładem na temat historii kina. Na zaproszenie organizatorów przybyła, znana z polskich produkcji filmowych (m.in. z filmu Romana Polańskiego „Pianista” czy też seriali), aktorka Magdalena Waligórska – Lisiecka, która przekazała zebranym bogato ozdobioną ciekawostkami zza kulis i planu filmowego historię polskiego kina.

Całe rodziny z dziećmi, grupki przyjaciół i przede wszystkim młodzież na którą czekaliśmy, zebrała się przed dużym ekranem przy szczygłowskiej świetlicy. Zebrani utworzyli swoje małe rodzinne enklawy na rozstawionych leżakach, by wspólnie dzielić się emocjami, które dyskretnie wypływały podczas oglądania ekranizacji bestsellerowej książki R. J. Palacio. „Cudowny chłopak” to filmowa opowieść, która zmusza do refleksji i ukazuje, piękne, ponadczasowe wartości.

Otuleni kocami, rozemocjonowani, radośni mieszkańcy gminy Biskupice opuszczali teren plenerowego kina, dziękując za inicjatywę/pomysł zagospodarowania w takiej właśnie formie czasu wolnego. Zatem dziękujemy inicjatorom radnej/sołtys Szczygłowa Pani Magdalenie Ciężarek – Juszczyk wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Szczygłowa „Pawie Pióro”.
Dziękujemy niezawodnym widzom – mieszkańcom naszej Gminy za to, że zechcieli spędzić z nami to urocze, późne popołudnie i wieczór. Serdecznie dziękujemy także młodzieży, która spontanicznie włączyła się w przygotowania do tego wydarzenia! Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie nasze spotkanie i wspólnie znowu coś kulturalnie kulturalnego stworzymy! Zatem Do Zobaczenia ?

Realizacja zadania była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020.

Zdjęcia