Opis

Co słychać?  Dzieje się jak zawsze duuużo, jest kolorowo i radośnie…

Klub Maluchy i My to przestrzeń, która w łazańskiej świetlicy gromadzi mamy i ich pociechy w różnym wieku. Maluszki pod okiem swoich mam i w towarzystwie starszego rodzeństwa wykonują pierwsze prace plastyczne, ćwiczenia ruchowe, logopedyczne a nawet uczą się angielskiego w formie zabawy. Mamy organizują ciekawe zajęcia i z pełnym zaangażowaniem i zapałem zarażają coraz większe grono. Ostatnie spotkanie tymczasem było ogromnym wsparciem dla nich samych. Dzieci które towarzyszyły mamom miały cudownie zaaranżowaną przestrzeń, gdzie mogły się pobawić, a kiedy maluchy chciały się poprzytulać to człapały małymi stópkami do pokoju obok gdzie odbywało się szkolenie dla mam.

    

Tradycją niepisaną tych spotkań jest przerwa na przekąskę i tak tez było i tym razem. Dzieci miały swoje ulubione chrupki i owoce, a mamy wreszcie mogły spokojnie wypić pyszną kawę i delektować się domowym ciastem pani Edyty.

Temat: Jak radzić sobie ze stresem? Zajęcia poprowadziła Małgorzata Gabryś  twórca portalu Kobieta Ogarnięta.

Oto jak same dziewczyny (Klub Maluchy i My) – uczestniczki poniedziałkowego spotkania wypowiadają się na swoim profilu facebook…

„Dziękuję Gosia Gabryś, ostatnio dawno się tak pozytywnie nie czułam !!!! Pomogłaś mi inaczej popatrzyć na pewne rzeczy, na moją codzienność ,na stres ,na problemy i sposób radzenia sobie z nimi. I wiecie co? obiecałam Gosi i wszystkim uczestniczkom że od dzisiaj codziennie znajduję chwilę tylko dla siebie, na wsłuchanie się w muzykę, wypicie pysznej kawy, herbaty, spacer , czy rozdział fajnej książki ,na to co mnie zrelaksuje i uszczęśliwi. Czy zastanawiacie się nad tym czasem jaki piękny krajobraz mamy za oknem, a może po drodze do pracy, czy w czasie spaceru z dzieckiem , doceniajmy to co mamy pokochajmy siebie i nauczmy się o siebie dbać . Gosia mówi że skoro w samolocie Matka jako pierwsza zakłada maskę tlenową, aby uratować swoje dziecko to samo powinna robić w życiu codziennym bo szczęśliwa Matka to szczęśliwe dziecko. To było naprawdę miłe spotkanie, wiele się dowiedziałyśmy o sobie na wzajem ,ale i od siebie na wzajem. Dziękujemy jeszcze raz Gosia Gabryś za super szkolenie, za to że wspaniale je dla nas przygotowałaś, za to że jesteś jedną z Nas, za to ze dobrze czułyśmy się w Twoim towarzystwie i za to, że dzielisz się z nami swoją nieocenioną wiedzą . Jeśli już wiemy, że stres można ograniczyć do minimum to wiemy też, że całkowicie nie da się go wyeliminować, ale można nauczyć się oddychać.”

Tak więc razem z mamami z łazańskiego Klubu polecamy pogłębić wiedzę na temat technik oddychania oraz technik relaksacyjnych.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy Kraków.

Zdjęcia