Opis

Kolejny tydzień atrakcji, kolejna wycieczka… Podsumowaniem drugiego tygodnia wakacji z CK był wyjazd do Funzeum oraz Kolejkowa w Gliwicach.

Pierwszym punktem podróży było Funzeum. To prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki i edukacji. To największe tego typu miejsce w Polsce. Niezliczone interaktywne i niepowtarzalne eksponaty czekają na Twoją kreatywność. Przenieśliśmy się tam do świata kolorów, dzięki którym mogliśmy my poczuć jak działają nasze emocje i odczucia w interakcji z przedmiotami oraz elementami, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Nie brakowało też pomieszczeń, w których poprzez iluminacje świetlne mogliśmy się poczuć jak zaczarowani. Przewodnik przekazał też wiele ciekawostek, dzięki czemu była to też świetna okazja do nabycia dodatkowej wiedzy. Po wspaniałej podróży czekały na nas 3 place zabaw, na których mogliśmy zaczerpnąć nowych sił i energii, aby ruszyć do naszego następnego punktu wycieczki.

Podróże, te małe i duże..

Dotarliśmy do Kolejkowa aby odwiedzić różne zakątki świata w miniaturze. Mogliśmy potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, wcielić się w postać rycerza czy kupca. Po Kolejkowie poruszają się ludzie, pociągi oraz samochody. To także jedyna taka makieta w Polsce, na której pływają statki. W świecie Kolejkowa ulegają zmianie pory dnia i warunki atmosferyczne. Tam nawet latają samoloty! Dokładność oraz staranność wykonania robią ogromne wrażenie!

 

A już w najbliższy piątek czas na kino!!! Do zobaczenia! 🙂

Zdjęcia