Opis

Za nami pierwszy dzień cyklu spotkań wakacyjnych  w ramach oferty Centrum Kultury Gminy Biskupice. Na świetlicy w Jawczycach już od 9.00 rano czekaliśmy na uczestników, którzy wyrazili chęć spotkania się z nami w celu uniknięcia wakacyjnej nudy.

Pora zatem na podsumowanie tego co działo się w poniedziałkowy poranek na naszych zajęciach.

Piękna, wakacyjna pogoda zachęciła nas do zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu. Sami wykonaliśmy imienne wizytówki, a dzięki zabawom lepiej poznaliśmy się wzajemnie i już nie było problemu jak nazywa się sąsiad z prawej strony czy kolega w morskim podkoszulku.

 

W związku z tym, że grafik zajęć był napięty zaraz zabraliśmy się do twórczej pracy. Nasi uczestnicy wykonywali kule musujące. No cóż… nasi kreatywni uczestnicy uznali iż kula nie jest idealnym kształtem stąd też musujące formy, bo tak wypadałoby je nazwać, przybierały finezyjne kształty np. ryb, kaczek, ananasów, tortów. Dzięki kilku kroplom naturalnych barwników powstawały natomiast niepowtarzalne kolory. W oczekiwaniu na utrwalenie formy przez nasze musujące dzieła my znowu spędziliśmy czas na zabawie i poszukiwaniach.

 

Korzystając z urokliwej przestrzeni wokół świetlicy znaleźliśmy kilka naturalnych drobiazgów, które stały się ozdobą naszych kolejnych prac – mydełek. Płatki róż, lawenda, rumianek, biała koniczyna, a nawet listki zostały zatopione w różnorodnych kształtach naszych mydełek.

Dzisiaj każdy także mógł sam przygotować sobie orzeźwiający deser, który dodał nam energii do dalszej zabawy.

 

W oczekiwaniu na zastygnięcie mydełek mogliśmy się zabrać za ozdobne pakowanie musujących kształtów. Jak przyznali niektórzy uczestnicy miały one być upominkami dla najbliższych, więc starannie i jak zawsze kreatywnie zabraliśmy się za ozdabianie celofanowych opakowań.

Twórcze prace trwały radośnie i dopiero stopniowo zjeżdżający opiekunowie po dzieci uświadomili nam, że już dobiegł koniec pierwszych zajęć. Uczestnicy z nieukrywanym rozczarowaniem opuszczali świetlicę i z niecierpliwością oczekują na kolejne wrażenia, które przyniesie nowy dzień wakacyjnych spotkań z Centrum Kultury.

Tym którzy nie zdążyli się zapisać do tej pory na nasze zajęcia przypominamy, że to nic straconego !  Zapraszamy na wakacyjne warsztaty do Łazan (8-12 lipca) oraz do Szczygłowa (15-19 lipca).

 

 

Zdjęcia