Opis

Za nami kolejna wycieczka w ramach „Wakacyjnych podróży z Centrum Kultury”.

W ostatni czwartek, z samego rana wyruszyliśmy na wycieczkę do Największego w Europie Parku Ruchomych Dinozaurów. Po dotarciu na miejsce mieliśmy okazję podziwiać z bliska gigantyczne dinozaury oraz owady, które przerażały, śmieszyły swoim wyglądem, ruchem i dźwiękiem.

Niezapomniane wrażenie pozostawił seans w kinie 5D. Spotkaliśmy się z rzeczywistością sprzed milionów lat oraz byliśmy świadkami narodzin małych dinozaurów i walki tych ogromnych stworzeń. Ruchoma, trzęsąca się platforma, dym, woda, wiatr oraz trójwymiarowy obraz spełniły oczekiwania małych podróżników, którzy nie kryli, że chcieliby jeszcze raz dosłownie poczuć ten klimat prehistorii. W poszukiwaniu dalszych wrażeń wyruszyliśmy do Parku Dinozaurów, by móc podziwiać te prehistoryczne zwierzęta. Prawdziwą sensacją okazał się dinozaur, który zraszał zwiedzających wodą. Mogliśmy obcować z dinozaurami, a na wyciągnięcie ręki były ich zęby, ogromne oczy czy kończyny. Unoszący się dym, wilgotne powietrze, słońce przebłyskujące przez liście i obecność ruchomych dinozaurów przeniosły nas w odległe czasy. Spacerując po parku tematycznym zapoznaliśmy się z dokładnymi informacjami na temat tych wyjątkowych okazów. Ich wymiary i waga co rusz wywoływały okrzyki zdumienia nie tylko wśród najmłodszych zwiedzających.

Ponadto spędziliśmy piękne chwile na zabawie i harcach w lunaparku, korzystając ze wszystkich atrakcji, tak długo ile tylko starczyło nam sił!

W późnych godzinach popołudniowych z żalem opuszczaliśmy to miejsce pełne niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia