Opis

W miniony czwartek 26 września – blisko 100 osobowa grupa Seniorów wybrała się do Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz Birkenau. W roku 1979  miejsce to wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Seniorzy po raz kolejny udowodnili wszystkim i sobie nawzajem, że wiek nie stanowi bariery.  Wycieczka  była dla nich  wyzwaniem. Niektórzy udali się w tą podróż z bagażem wspomnień o członkach rodziny, znajomych przyjaciół, którzy zostali tutaj na zawsze…
Był czas na zadumę, pytania do przewodnika, ale także na rozmowy, dzielenie się emocjami. Jak przyznali sami Seniorzy – to właściwy moment na wyjazd właśnie w to miejsce – Miejsce Pamięci, historii, w 80 – Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej. Sprzyjająca pogoda zachęciła do dłuższego spaceru w Brzezince, do przemyśleń, wspomnień. Dla wielu uczestników był to kolejny po kilkudziesięciu latach, a dla niektórych – pierwszy wyjazd do Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz Birkenau. Dziś ich perspektywa zmieniła się, dlatego też wspólnie przyznali, że obowiązkiem każdego Polaka jest odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu. Niektórzy właśnie z nami uczynili ten krok.

Nieodpłatny udział mieszkańców gminy Biskupice w projekcie Kultura i Edukacja Senior+ był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego. To pierwsze wydarzenie w ramach projektu, które jest zapowiedzią wielu ciekawych działań skierowanych właśnie do seniorów.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Zdjęcia