Opis

Świetlica w Łazanach to trzeci przystanek Centrum Kultury na mapie warsztatów świątecznych. W miniony piątek – 5 kwietnia już po raz kolejny spotkaliśmy się z uczestnikami, którzy z zapałem przygotowywali świąteczne ozdoby. Również po raz kolejny zaskoczyliśmy mnogością propozycji: kolorowe tasiemki, bibuła, krępina, oryginalne jajka w najróżniejszych rozmiarach, doniczki, przyciągające oko ozdoby oraz stosy bukszpanu.

 

Wszystkie te materiały połączone ze sobą z wyczuciem i estetyką pozwoliły na stworzenie małych dzieł sztuki. Powstały ozdoby metodą decoupage, wianki na drzwi i świąteczne stoły, bukszpanowe, wymyślne drzewka, w których zagnieździły się kurki i jajka. Wspólnie także wykonaliśmy świąteczne palmy, a cała masa kolorowych cekinów ozdobiła różnej wielkości jajka. Dzieci chętnie także wycinały szablony małych króliczych koszyczków, w których potem mogły bezpiecznie transportować ozdobione jajka  i… te czekoladowe również.

 

Twórcza radość trwała ponad 2 godziny, ale co dobre szybko się kończy. My tymczasem mamy kolejną propozycję związaną ze świętami Wielkiej Nocy. Ostatnie już odpłatne warsztaty wielkanocne odbędą się 12 kwietnia w godzinach od 17.00 do 19.00 w świetlicy w Jawczycach.

Wszyscy, którzy nie zdążyli jeszcze zapisać się na nasze warsztaty mają ostatnią szansę!

Chcecie zobaczyć czym tym razem zaskoczymy w Jawczycach?

Zapraszamy!

 

 

 

Zdjęcia