Opis

Walentynki to święto pełne miłosnych wyznań i symbolicznych serc. Każdy zna patrona Święta Zakochanych, Walentego. Ten biskup i męczennik został wtrącony do więzienia za potajemne udzielanie ślubów młodym legionistom (zakaz wstępowania w związki małżeńskie przez wojowników wprowadził ówczesny cesarz – chciał by mężczyźni skupiali się na służbie). W więzieniu Walenty zakochał się w córce strażnika, do której pisał piękne, miłosne listy. Zakochanego biskupa stracono 14 lutego 269 roku. W Europie Walentynki obchodzi się od średniowiecza, a zwyczaj wręczania sobie z tej okazji drobnych upominków spopularyzował się dzięki Amerykanom. W Polsce Dzień Świętego Walentego świętujemy mniej lub bardziej hucznie od ponad 20 lat. Postanowiliśmy dać się ponieść fali pozytywnych uczuć związanych z Walentynkami i podczas cyklu warsztatów – stworzyliśmy biżuterię z sercem w roli głównej. Idealny pomysł na prezent dla kogoś bliskiego lub… tajemniczej sympatii.

Serca jak malowane

Podczas warsztatów w Łazanach młodsze i starsze dzieciaki stworzyły oryginalne i zabawne breloczki, broszki i kolczyki. Nie zabrakło motywu serca, oczywiście! Uczestnicy zajęć malowali je na czerwono, różowo i złoto, a następnie dowolnie ozdabiali.

 

Chłopcy pamiętają o upominkach!

W biżuteryjnych warsztatach w Szczygłowie wzięli udział… chłopcy! Tworzyli z wielkim zacięciem i zaangażowaniem, próbując swoich sił w samodzielnym obsługiwaniu narzędzi do tworzenia breloków i kolczyków. Mamy, siostry i koleżanki, które zostaną obdarowane własnoręcznie przygotowanymi upominkami będą z pewnością zachwycone! Była z nami również Nadia, która chętnie podpowiadała chłopcom co do czego pasuje, a równocześnie sama zrobiła kilka pięknych prezentów.

Oto niektóre efekty naszych prac:

Zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu „Biżuteria z sercem w roli głównej”, które odbędą się 14 lutego w Łazanach w godz. od 16.00 do 18.00 oraz  15 lutego w Szczygłowie w godzinach 16.30-18.30.

Zdjęcia