Opis

W naszych Świetlicach odbył się już zaplanowany na przełom października i listopada cykl spotkań pod hasłem”Warsztaty patriotyczne”. Uczestnicy zajęć mieli okazję wykonać rozmaite prace plastyczne i gadżety, których wspólną cechą były narodowe barwy Polaków: biel i czerwień. Było dwukolorowo i twórczo!

Co się działo w Łazanach?

Do dyspozycji uczestników zajęć były wstążki, bibuły, bristole, farby i… popcorn.

Stworzyliśmy biało-czerwone kwiatki na pikach, wstążkowe plecionki (będzie ich można użyć, choćby jako przypinek do plecaka) oraz pyszne flagi z popcornu (podjadając go tylko w chwilach, gdy instruktorki nie parzyły!).

Przygotowaliśmy również kącik Małego Polaka, w którym najmłodsi mogli zaprojektować stroje papierowym postaciom. Oczywiście kolorami przewodnimi były biel i czerwień.

Co się działo w Jawczycach?

W Jawczycach powstała mała manufaktura kotylionów niepodległościowych. W prace zaangażowali się wszyscy uczestnicy zajęć od juniora do Seniora a wspólna praca i opowieści którymi zabawiali młodsi starszych wywoływały co rusz burzę śmiechu.

Na dowód udziału w warsztatach wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy

 

Co się działo w Szczygłowie?

Warsztaty patriotyczne w Szczygłowie rozpoczęliśmy  od wykonania świetlicowej gazetki. Na tablicy umieściliśmy najważniejsze symbole narodowe. Uczestnicy mieli do dyspozycji wszelkiego rodzaju biało-czerwone materiały.

 

Powstały kotyliony, flagi oraz kwiaty. Praca twórcza upływała w miłej atmosferze. Zajęcia te wprawiły nas w radosny nastrój.

 

 

Zdjęcia