Opis

21 listopada, Świetlicę w Jawczycach odwiedzili zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach. Mimo niesprzyjającej aury, dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem, wysłuchały opowieści o jawczyckim dworku i niezwykłym buku kanadyjskim, który rośnie obok niego. Po krótkim spacerze – przyszedł czas na warsztaty… Oto co robiliśmy.

Słodkie drzewka

Na dobry i słodki początek – dzieci zrobiły urocze drzewka. Najpierw trzeba było odpowiednio ukształtować gałęzie (z drucików), a następnie ozdobić je kolorowymi listkami (z żelków).

Brelok? Na pamiątkę!

Po drzewkach, które miały nawiązywać do kanadyjskiego buka, rosnącego koło świetlicy – przyszedł czas na zrobienie pamiątkowych gadżetów. Dzieci zapytane o to, co najczęściej kupują na pamiątkę np. podczas rodzinnych wakacji, zgodnie odpowiedziały, że… zabawki, pluszaki i jeszcze „takie różne piłeczki”. Po krótkiej burzy mózgów, udało nam się jednak dojść do konsensusu i zgodziliśmy się, że dobrą pamiątką może być magnes lub brelok. Zerówkowicze wykonali breloki z mapkami Gminy Biskupice i dowolnymi ozdobami. Pracowali z wielkim zaangażowaniem i w maksymalnym skupieniu.

Czas na bułeczki!

To zdecydowanie najsmaczniejsza część naszego spotkania! Dzieci samodzielnie zrobiły słodkie bułeczki, nadziane pyszną czekoladą! W końcu Świetlica mieszcząca się w dawnym, dworskim spichlerzu – zobowiązuje.

Czas oczekiwania na piekące się bułeczki wypełniliśmy: gimnastyką…

… i kolorowankami.

A potem trzeba było stanąć w kolejce po bułki.

I w końcu wziąć się za konsumpcję! Bułeczki zniknęły w okamgnieniu! Popite ciepłym kakałkiem, oczywiście!

 

Dziękujemy za przemiłe odwiedziny i piękne serca, które dla nas zrobiliście w szkole! Pani Ewo, Pani Aniu – macie fantastyczne dzieci i wiemy, że to również Wasza zasługa! Gratulujemy!