Opis

23 października, Świetlicę w Jawczycach odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Biskupicach. To pierwsze tego typu warsztaty, które właśnie wprowadzamy do oferty Centrum Kultury Gminy Biskupice. Wkrótce przedstawimy Państwu szczegóły oferty, a póki co zapraszamy do relacji z tej przemiłej wizyty biskupickich maluchów i starszaków w jawczyckiej świetlicy.

Po pierwsze: zwiedzanie

Dzięki uprzejmości właścicieli Dworku w Jawczycach, dzieci mogły dokładnie oglądnąć wiekowy budynek, wysłuchując opowieści o jego historii, którą maluchom zaserwowała Teresa Kosoń, instruktorka Świetlicy w Jawczycach.

Koło Dworku rośnie niezwykły buk. To pomnik przyrody, którego wiek ocenia się na ponad 200 lat.

Po drugie: robimy bułeczki

Jawczycka Świelica mieści się w budynku, który był… dworskim spichlerzem. To tutaj przechowywano mąkę, z której później przygotowywano aromatyczne wypieki. Nawiązując do historii budynku, my również postanowiliśmy spróbować swoich sił z mąką… Po umyciu rąk, dzieci zakasały rękawy i zabrały się do formowania ciasta, które następnie nadziały (z pomocą Pań) swoją ulubioną czekoladą. Gotowe!

Po trzecie: słodkie drzewka szczęścia

Bułeczki poszły do pieca, a my zrobiliśmy sobie krótką powtórkę z tego, co udało nam się w Jawczycach zobaczyć. Największe wrażenie na dzieciach zrobiło ogromne drzewo, czyli… ten, no, proszę pani… BUK! Na szczęście dzieciaki przypomniały sobie nazwę, a my mogliśmy przejść do dalszej części spotkania, w której każdy uczestnik warsztatów wykonał własne drzewko szczęścia.

Jeszcze tylko własnoręcznie wykonany magnesik z mapką Gminy i… pamiątki z wizyty w Jawczycach gotowe!

Po czwarte: mniam, mniam!

W międzyczasie nasze bułki zrobiły się złociste i pachnące, a dzieci… głodne! Drugie śniadanie złożone z samodzielnie zrobionej bułki i ciepłego kakałka smakowało nawet największym niejadkom.

 

Kochane Dzieci, Szanowne Panie, bardzo dziękujemy za tę wizytę i mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzicie!