Opis

Każdego roku tuż przed wakacjami życzymy dzieciom udanych, słonecznych, radosnych wakacji. Co roku także pojawia się życzenie, by wakacje były czasem bezpiecznym dla małych i dużych. Centrum Kultury Gminy Biskupice razem z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Łazany przypomina kilka zasad, które mamy nadzieję nie będą Wam nigdy potrzebne, ale… warto o nich pamiętać podczas wakacyjnego wypoczynku.

Sytuacji zagrożenia możemy mieć całe mnóstwo i często nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć. Jeśli nie wiemy jak się zachować, co zrobić, ważne by pamiętać jakie są numery telefonów alarmowych.

Co zrobić kiedy spotkamy na swojej drodze obcego psa?

Jak zachować się kiedy w parku czy na ulicy spotkamy nieprzytomną osobę, która na szczęście oddycha samodzielnie? Zobaczcie jak ułożyć taką osobę w pozycji bocznej bezpiecznej. Mimo iż będziecie zdecydowanie mniejsi od osoby poszkodowanej to i tak świetnie sobie poradzicie. Zobaczcie jak poradził sobie Olek z ułożeniem w ten sposób osoby dorosłej!

Teraz przedstawiamy kilka porad, których przestrzeganie zmniejszy ryzyko wystąpienia różnych zagrożeń.

Pamiętajcie, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku w każdej sytuacji  i właśnie tego życzymy Wam  na ten wakacyjny czas! Dziękujemy małym ochotnikom za porady i… życzymy radosnych i słonecznych wakacji!