Opis

Po Jawczycach i Łazanach przyszedł czas na cykl wakacyjnych warsztatów w Szczygłowie. Dzieci z radością przystąpiły do zabaw i  zajęć przygotowanych przez naszych instruktorów. Po kilku zabawach integracyjnych przyszedł czas aby zabrać się do pracy twórczej. Tematem zajęć były aranżacje 3D w ramkach. Uczestnicy otrzymali potrzebne materiały i zabrali się do działania.

Młodzi artyści skorzystali z odlewów elementów gipsowych, ale zafascynowani techniką powstawania małych gipsowych serduszek sami, pod okiem instruktorów przygotowywali i wylewali gotową masę do foremek.

Tak rozpoczęło się szaleństwo ozdabiania małych obrazków, które zachwycały przepychem ozdób i pomysłowością w doborze detali. Po tak wyczerpujących zajęciach plastycznych przyszłą pora na balonowe wariacje. Tym razem balony ukazały się dzieciom w trzech wariantach.
Po pierwsze robiliśmy z balonów pompowanych powietrzem kwiatki, zwierzątka, a męska część uczestników warsztatów wykonała miecze i szable! Poznaliśmy podstawowe zasady w kreowaniu figur z balonów i każdy mógł też zmierzyć się z trudną materią pompowania balonów, co sprawiło dzieciom nie lada frajdę.

Po drugie każdy uczestnik zajęć zrobił sobie gniotka, który powstał z balonów wypchanych mąką. Tak przygotowane małe stworki zyskały także uśmiechy, oczy i bujne fryzury!

Po trzecie dzieci bawiły się balonami pompowanymi wodą. Dzieci wzięły udział w zawodach w których małe bomby wodne  jak mówiły dzieci odegrały główną rolę.  Oczywiście kilka balonów pękało w niewyjaśnionych okolicznościach chlapiąc wodą radosnych uczestników.

Tyle atrakcji jednego dnia w Szczygłowie!

Zapraszamy do udziału w wakacyjnych warsztatach w Szczygłowie do 19 lipca!

 

Zdjęcia