Opis

W piątek zakończyliśmy cykl wakacyjnych spotkań z warsztatami, a już od poniedziałku spotykamy się na świetlicy w Łazanach. Nasi uczestnicy z ciekawością pojawili się w samo południe. Na zajęciach pojawiło się wiele nowych twarzy więc dzięki kilku zabawom integracyjnym lepiej się poznaliśmym a wszystko to w doskonałych nastrojach. Tematem zajęć poniedziałkowych były „dzieci w obiektywie”. Niektórzy przezornie zabrali ze sobą aparaty! I słusznie… Zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami robienia zdjęć widokowych, portretów a także poznaliśmy takie pojęcia jak widnokrąg czy martwa natura.

Korzystając ze sposobności wszyscy udaliśmy się do pobliskiego Parku Modlitwy i Refleksji przy ponad 400-letnim kościele w Łazanach chcąc wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu fotografii w praktyce. I zaczęło się… Biegaliśmy po parku szukając okazów kwiatów, mrówek, kamieni, widoczków czy po prostu sfotografować się nawzajem. Zaintrygowani ciekawością wróciliśmy na świetlicę, by zobaczyć efekty naszej pracy wyświetlone w ogromnym rozmiarze i omówić nasze fotograficzne dzieła.

Zajęcia z aparatem to nie tylko umiejętność wykonywania zdjęć, ale także praca modela, która niektórym jeszcze bardziej przypadła do gustu. Niektórzy z uczestników zdecydowanie lepiej czuli się jako modele, gwiazdy show biznesu w światłach fleszy. Dzięki przygotowanym przebraniom uczestnicy faktycznie czuli się wyjątkowo i dumnie paradowali w gigantycznych okularach, okazałych kapeluszach, kolorowych fatałaszkach  czy w futrze. Przebieranie, wybieranie strojów przyprawiło nas o salwy śmiechu. Wzajemnie doradzaliśmy sobie jaką stylizację wybrać na tą wyjątkową sesję.

Nasi uczestnicy bardzo się starali podejmując wyzwanie z obiektywem. Sami byli zaskoczeni jak świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Zresztą zapraszamy do galerii gdzie tym razem większość zdjęć wykonali nasi uczestnicy. We wtorek czekamy na Was, na Świetlicy w Łazanach z nowymi pomysłami i świetną zabawą!

Zdjęcia