Opis

Kiedy wokoło witryny sklepowe wręcz krzyczą o zbliżających się świętach, w radosnej atmosferze przy świątecznym, wigilijnym stole  spotkali się seniorzy z gminy Biskupice. Spotkanie odbyło się w budynku OSP Trąbki dzięki uprzejmości prezesa OSP Zbigniewa Ładygi. Seniorzy zasiedli przy świątecznych stołach delektując się rozmową, dzieląc się życzeniami i radosnymi uśmiechami. Każdy senior otrzymał również upominek wykonany przez pracowników Centrum Kultury. Tego rodzaju spotkania są jedną z niewielu możliwości, jakie seniorzy mają, by spotkać się i wspólnie dzielić się radością Bożego Narodzenia.

W sali zapachniało wigilijnym barszczem i świąteczną szarlotką. Spotkanie rozbrzmiewało radosnymi rozmowami, śpiewem kolęd, dzielenie się opłatkiem, wspomnieniami o tradycjach z rodzinnych stron oraz serdecznościami, które wymieniali między sobą seniorzy. Obecni na spotkaniu Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik, Przewodniczący Rady Andrzej Kasina oraz Dyrektor Centrum Kultury Małgorzata Kaleta również złożyli świąteczne życzenia  zebranym.

Miłym akcentem, który zachwycił zebranych gości, był premierowy występ Zespołu Solny Gościniec wraz z kapelą. Choreografem zespołu jest Patryk Rutkowski, kierownikiem muzycznym Marcin De Lehenstein Werndl. Przedstawione scenki i przyśpiewki przypadły do gustu wymagającej publiczności, której tego typu folklorystyczne aranżacje  są bardzo bliskie sercu.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Zdjęcia