Opis

Seniorzy to bardzo prężna i kreatywna grupa mieszkańców naszej Gminy. Chętnie podejmują różnorakie aktywności, realizują swoje pasje, spełniają marzenia. Często podejmując te wyzwania  podchodzą do nich sceptycznie, z dystansem, nieco nie wierząc w swoje możliwości, ale chęć spróbowania jest większa. Potem okazuje się, że Seniorzy sami sobie udowadniają, że pokonują kolejne bariery i odkrywają swoje możliwości np. plastyczne, rękodzielnicze, których do tej pory nie mieli okazji dostrzec.
Tak na naszych warsztatach rodzą się talenty!

Seniorzy, którzy wzięli udział w I cyklu warsztatów Kultura i Edukacja Senior + w trakcie których wykonali własnoręcznie przedmioty sztuki użytkowej, ozdobne skrzyneczki, poduszki czy też ramki metodą decoupage.
Zaproponowaliśmy w II cyklu warsztatów prace rękodzielnicze. Seniorzy wykonywali tym razem biżuterię: kolczyki, pierścionki, bransoletki, korale, wisiorki i inne cuda, które stanowić mogą ozdobę nie tylko na wyjątkowe okazje.
Drobna materia koralikowa, czy tez zmagania z igłą dały się we znaki, ale dzielni uczestnicy zajęć nie poddali się bez walki i z małą pomocą naszych instruktorów powstały wymarzone, samodzielnie zaprojektowane i wykonane cudeńka.
Radość wielka… zresztą zobaczcie sami. Może Seniorzy zainspirują Was do podobnych działań! Oni bawili się świetnie, a Wy?

 

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Biskupice

 

Zdjęcia