Opis

Przed nami majowy weekend, który już od dawna w naszym kraju jest biało-czerwony za prawą Święta Flagi obchodzonego 2 maja i  Święta Konstytucji 3 Maja.
Centrum Kultury zawsze dbając o edukację kulturalną, patriotyczną organizowało warsztaty plastyczne, gdzie wykonywaliśmy wspólnie z naszymi uczestnikami oryginalne atrybuty patriotyczne, które potem stawały się elementami dekoracji domów. Pamiętacie? 🙂

Obecna sytuacja jednak nas nie powstrzyma i chcemy podzielić się z Wami pomysłami na patriotyczne dekoracje. Doskonale wiemy, że uczestnicy naszych zajęć świetnie sobie poradzą bo już niejednokrotnie to udowodnili na zajęciach. Biało-czerwono może być w oknach, we włosach, ale także na talerzu 🙂
Majowe świętowanie proponujemy zacząć od patriotycznego śniadania. Oto mała propozycja z białym serkiem i rzodkiewką… Patriotycznie i zdrowo!

Pomysłowi już wczesną wiosną postawili na biało-czerwona kolorystykę w ogródkach.

 

 

Wy tymczasem możecie wykonać własnoręcznie flagi, a wystarczą tylko białe i czerwone kartki lub po prostu białe pomalowane czerwonymi pisakami, kredkami lub farbami. Tak przygotowane flagi będą świetną dekoracją Waszych okien.

Możecie też wykonać biało-czerwone ozdoby jak na przykład szklana butelka lub  słoik z ryżem farbowanym. Tutaj nasza mała podpowiedź: ryż farbujemy farbkami plakatowymi, tartą czerwoną kredą tablicową lub barwnikiem spożywczym.

A może chcecie zrobić patriotyczny wiatraczek w biało-czerwonych kolorach? Wystarczy papier kolorowy (z jednej strony biały, z drugiej czerwony), kilka nacięć nożyczkami, patyczek po lodzie lub gałązka z ogrodu i gotowe.

Posiadaczom długich włosów proponujemy patriotyzm we włosach czyli białe, czerwone spinki wstążki, tasiemki… a nawet wianki! Oczywiście możecie użyć do wykonania  białe, czerwone bibuły i najzwyklejszy klej do papieru. Przypomnijcie sobie jak robiliśmy kwiatki na naszych warsztatach i do dzieła!

Wiecie tez doskonale o tym, że w naszym kraju jest obowiązek noszenia maseczek ochronnych, a więc czemu nie zaakcentować barw narodowych na maseczkach. Oto propozycja dla nieco starszych uczestników zajęć warsztatowych. Zobaczcie jak prezentuje się nasz instruktor… Pani Teresa zamaskowana patriotycznie!

Pamiętajcie też oczywiście o znanych i lubianych wierszach i piosenkach, które niejednokrotnie słyszeliśmy podczas warsztatów o tematyce patriotycznej. Zatem… miłego świętowania Mali Patrioci! Bawcie się dobrze!

 

Zdjęcia