Opis

Seniorzy – uczestnicy zajęć w ramach działających Klubów Seniora w Jawczycach, Łazanach i Szczygłowie, wykorzystują każdą chwilę do realizacji swoich pasji. Seniorzy z ogromnym zaangażowaniem wykonują różne prace plastyczne, rękodzielnicze dając upust swoim artystycznym wizjom.

Dużą popularnością wśród uczestników Klubów Seniora cieszą się spotkania w Dziennym Domu Pobytu Seniora w Trąbkach, prowadzonym przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Społecznych Proelio, gdzie z ogromną radością biorą udział w zajęciach ruchowych. Pod okiem specjalistów odbywają się ćwiczenia dbające o zdrowie i kondycję osób starszych. Zajęcia są dofinansowane przez Gminę Biskupice. Zestawy ćwiczeń są tak przygotowane, aby  wzmocnić sylwetkę, poprawić codzienną sprawność ruchową. Seniorzy niezwykle starannie wykonują ćwiczenia i słuchają cennych rad rehabilitantów.

Często zajęcia łączą gimnastykę np. rąk i twórcze działanie. Wykonanie pozornie wyglądającego gniotka dla wnuków nie jest takie proste. Sypanie mąki, formowanie kształtu to prawdziwa frajda dla seniorów, która sprawia mnóstwo radości.

Jak wielokrotnie podkreślają seniorzy, spotkania dają im radość i budzą do innych aktywności.  Zresztą najlepszą wizytówką tych zajęć, są radosne twarze naszych wyjątkowych uczestników. Zapraszamy do galerii!

Zdjęcia