Opis

W ubiegłą niedzielę przygotowaliśmy teatralną ucztę dla małych i dużych, która była doskonałą propozycją na rodzinne popołudnie.

"Cyrk leśnych robaczków" w Jawczycach

Na publiczność z Jawczyc zawsze można liczyć i tak też było tym razem. Przedstawienie zgromadziło widzów, którzy przyjechali także z innych miejscowości gminy. Dzieci poznały mieszkańców łąki, którzy kolejno pojawiali się na scenie. Spektakl porwał wszystkich do tańca, a nawet do wspólnego śpiewania z kolorowym motylem. Chętni wraz z pszczółką wzięli udział w castingu na najpiękniejszą łąkową dziewczynę. Dreszczyk emocji wzbudził, pająk który co rusz rzucał swą pajęczą sieć.

Kopciuszek w Łazanach!

Kolejne atrakcje czekały w łazańskiej świetlicy. Kopciuszek zgromadził rzesze widzów. Niektórzy przyjechali na przedstawienie prosto z jawczyckiego teatru. Spektakl okazał się być bardzo zabawną, interaktywną sztuką teatralną. Dzieci wzięły udział w balu na zamku, pomogły przebierać groch Kopciuszkowi, czarować wróżce, asystować przy przymiarce pantofelka,  a co poniektórzy... sami go przymierzali (pewnie licząc po cichu na ślub z księciem). Bucik pasował na Panią Iwonkę i książę już miał się jej  oświadczyć, gdy okazało się, że ta nie ma drugiego pantofelka. Rymowane, dowcipne teksty, ekspresyjna gra aktorek zachwyciła nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy co chwilę wybuchali spontanicznym śmiechem.

Dwie Dorotki w Szczygłowie?!

W Szczygłowie tak naprawdę były 3 Dorotki. Ostatnim przystankiem w to teatralne popołudnie była świetlica w Szczygłowie i to właśnie tam zawitało przedstawienie "Dwie Dorotki". Dorośli i licznie zgromadzone dzieci obserwowały zachowania dobrej, pracowitej Dorotki, która pomagała staruszce w pracach domowych oraz drugiej Dorotki, która unikając prac chciała wyręczyć się dziećmi. Dzieci właściwie rozpoznały dobre wzorce, a uczynna Dorotka dostała piękną suknię wyszywana złotymi nićmi. Świetna gra aktorska, błyskotliwe teksty przypadły widzom do gustu, a morał płynący z bajki jest w sam raz na czas przedświątecznych porządków i prac.

Niedzielne popołudnie z teatrem to był doskonały pomysł! Dziękujemy aktorom za ogromną dawkę pozytywnych emocji i wszystkim widzom za wspólnie spędzony czas.

Zdjęcia