Opis

Kolejne spotkanie najmłodszych mieszkańców gminy w ramach Klubów Malucha działających przy Centrum Kultury Gminy Biskupice było nadzwyczaj ekscytujące. Wszystko to za sprawą niesamowitych gości… Urwisa i Ursusa – bohaterowie dogoterapii, która odbyła się w świetlicy w Łazanach i Jawczycach.
Wśród uczestników byli i tacy, którzy szerokim łukiem obchodzili dotąd podobne czworonogi. Urwis i Ursus choć swoimi gabarytami mogły nieco przerażać to ich łagodne usposobienie pozwoliło na interakcje miedzy psiakami, a dzieciakami. Opiekunowie czworonogów kontrolowali to spotkanie, udzielali wskazówek jak podejść do psa, głaskać, wyjaśnili wiele kwestii związanych z ich budową czy pochodzeniem. Sporo uśmiechu wywołał konkurs w którym dzieci z tajemniczego worka wyjmowały kolejno różne przedmioty, które mają związek z psami. Ich zadaniem było odgadnąć jak ten przedmiot się nazywa i do czego służy. Dzieci oprócz niezliczonych przytulasów do tych zwierząt, mogły także „wyprowadzić je na spacer” oczywiście pod okiem instruktorów z „Psiaki i dzieciaki”. Psiaki były także bohaterami malowanek i prac plastycznych. Jedni wyciskali z masy psie łapy o ozdabiali kolorowymi koralikami, a inni wyklejali psi odcisk łapy, wgniatając dodatkowo kasze, makaron czy ryż. Oczywiście nic nie dzieje się bez przyczyny. Takie zabawy małymi rączkami poprawiają ich koordynację, ruch małej motoryki oraz doznania sensoryczne.
Oczywiście nie bylibyśmy sobą  gdybyśmy nie pozwolili sobie na odrobinę zapomnienia i… nieco się pobrudziliśmy. Nawet mamy zapomniały się na moment i same wzięły udział w kreatywnym malowaniu: mama, dziecko.

Ach co to był za dzień ?!
Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, a tymczasem pozostaje nam powspominać. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Zdjęcia