Opis

W dniu 1 kwietnia 2020 roku w ramach współpracy Centrum Medycznego Da Vinci oraz Krakowskiej Fundacji Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” swoją działalność rozpoczął Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Wieliczce.

Ośrodek jest finansowany przez NFZ i powstał w ramach tworzącego się środowiskowego modelu leczenia w psychiatrii dzieci i młodzieży. Korzystanie z oferty ośrodka nie wymaga skierowania od lekarza, a usługi są bezpłatne. Oferta ośrodka jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 0 – 18 lat (lub, jeśli uczą się jeszcze w szkołach ponadpodstawowych do 21 roku życia), ich rodziców oraz opiekunów prawnych, a także otoczenia (ośrodek prowadzi konsultacje na rzecz innych profesjonalistów pracujących z tymi osobami).

W ramach pracy OŚOPIP można skorzystać z szerokiej oferty terapeutycznej:

– psychoterapii indywidualnej i psychoterapii rodzinnej

– porad psychologicznych i diagnozy psychologicznej

– psychoterapii grupowej oraz wsparcia psychospołecznego

– wizyt domowych (szczególnie terapia rodzinna) i środowiskowych

W czasie trwania pandemii wsparcie udzielane przez pracowników ośrodka będzie się odbywać za pomocą systemów teleinformatycznych.

Panujące wokół obostrzenia, które ograniczyły nas i świat wokół spowodowały, że w większości pozostaliśmy w domach i  mamy ogrom spostrzeżeń, obserwacji i emocji tych pozytywnych, i mamy nadzieję więcej niż tych negatywnych. Wiąże się to często z różnymi refleksjami i przemyśleniami. Często nie ma nawet możliwości, by o tym porozmawiać z profesjonalistami.

Jeśli macie podobne rozterki, lub po prostu nurtują Was pewne pytania i chcecie zasięgnąć nieodpłatnie opinii, to Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Wieliczce  zaprasza do kontaktu pod numerem telefonu +48 530 012 431 lub e-mail: dim.wieliczka@cmdv.pl.

W załączniku znajduje się informacyjna ulotka z opisem działań ośrodka.