Opis

ZA NAMI FANTASTYCZNE POWITANIE LATA 2022!

Mieszkańcy gminy Biskupice mieli okazję przywitać lato podczas imprezy plenerowej w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach, organizowanej przez Wójt Gminy – Renatę Gawlik oraz Centrum Kultury Gminy Biskupice. Podczas Festiwalu Talentów, program artystyczny zaprezentowały dzieciaki z gminnych szkół podstawowych oraz przedszkoli; ponadto najmłodsi wzięli udział w spotkaniu z iluzją, zabawach integracyjnych z dzikimi animatorami, konkurencjach w wiosce sportu, ścigając się na torze biedronek, w podwójnych spodniach czy na torze gąsienic, korzystając z aktywności w speed ballu i z urządzeń rekreacyjnych. Na scenie wystąpił również świetny Zespół „Lubię To”, a tuż po nim niezastąpiony Klub Seniora „Bodzanowianki”. Oprócz tego atrakcji dla milusińskich było bez liku!

Pierwsza niedziela czerwca w gminie Biskupice to dzień, w którym oficjalnie powitaliśmy lato! I nic nie wskazuje na to, aby było za wcześnie! Uroczystość zgromadziła rzeszę widzów, a dzięki fantastycznemu programowi nikt nie mógł się nudzić.

Wydarzenie zostało oficjalnie rozpoczęte przez Panią Wójt oraz Panią Dyrektor CK, które przedstawiły przebieg imprezy i zachęciły do wspólnego świętowania.

Część artystyczną zapoczątkował tak zwany „Festiwal Talentów”, podczas którego szansę do zaprezentowania swoich wyjątkowych umiejętności mieli uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkoli funkcjonujących na terenie gminy.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi, czyli podopieczni z Przedszkola Samorządowego w Biskupicach, którzy wykonali dynamiczną Zumbę oraz piosenkę pt. „Niestraszne strachy”, zaprezentowaną przez Zuzię Dębowską. Później przyszedł czas na Przedszkole Samorządowe w Trąbkach, które zaprezentowało barwny „Taniec wstążek” – wykonany przez dziewczynki, jak również „Taniec dżentelmenów” – prezentowany przez chłopców.
Brawom dla naszych milusińskich nie było końca!

NADSZEDŁ CZAS NA WYSTĘPY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 • SP w Biskupicach reprezentowali najmłodsi uczniowie – Zerówkowicze, którzy zaśpiewali urokliwie piosenkę M. Jeżowskiej pt. „Kolorowe dzieci” nie pomijając rytmicznej choreografii.
 • SP w Bodzanowie reprezentowały dwie dziewczynki – Anna Buzała, Monika Kutek – piękny, wzruszający występ wokalno-baletowy oraz dynamiczna grupa taneczna w utworze „Gangnam style”.
 • SP w Łazanach także miała swoją reprezentantkę – Julię Brożek, która wykonała zapierający dech w piersiach pokaz gimnastyki artystycznej.
 • SP Trąbki to aranżacja wokalna wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie”, którą zaprezentowali profesjonaliści – Ania Jakóbiak i Ignacy Michałek.
 • SP Przebieczany miało wielu przedstawicieli. Na pierwszy ogień poszli instrumentaliści – Igor Lewandowski, Michał Walczak i Marysia Zapiór, którzy cudownie zagrali najsłynniejsze dzieła. Tuż po nich swoje zdolności wokalne zaprezentował Chórek Szkoły Podstawowej w Przebieczanach, dodatkowo akompaniował kolejny z uczniów, świetnie grający na akordeonie – Kacper Krawczyk.
 • SP Sławkowice przygotowała trzy występy, wśród których mieliśmy okazję zobaczyć dopracowany pokaz gimnastyki artystycznej połączonej z tańcem indyjskim, piosenkę w pięknym wykonaniu Julity Woźniak oraz kapitalny recytatorski popis Hani Ilnickej.

Zwieńczeniem pokazów było świetnie przygotowane widowisko taneczne Grupy działającej przy Centrum Kultury Gminy Biskupice. „Frytki „Bravo!

Następnie nadszedł czas na tajemnicze spotkanie z iluzją. Każdy z uczestników mógł wziąć czynny udział w pokazie i poznać tajniki magii. Podczas trwania imprezy mieliśmy okazję natknąć się na szalone animacje, malowanie buziek, skręcanie balonów, barwne tatuaże, szczudlarzy z mega bańkami, postać z bajki częstującą słodyczami to tu, to tam oraz Kącik Malucha przygotowany przez nasze Centrum Kultury.

Wkrótce potem Zespół „Lubię To” wykonując najbardziej znane polskie hity uświetnił i rozbujał całą zgromadzoną publiczność. Mamy nadzieję do zobaczenia 🙂

Na zakończenie występów artystycznych odbyła się biesiada przy ognisku, zorganizowana przez OSP i KGW Bodzanów oraz prężnie działający Klub Seniora „Bodzanowianki”, pod kierownictwem Bogusława Grabowskiego. Dzięki uprzejmości Wójt Gminy znalazło się również małe co nie co do pieczenia na ognisku. Było pysznie 🙂

Atrakcje towarzyszące:

 1. Ekoporady i konkursy ekologiczne dla dzieci z nagrodami – kto nie brał udziału, niech żałuje
 2. Wystawa prac rękodzieła – ŚDS Tomaszkowice – przepiękne prace podopiecznych zniknęły w mgnieniu oka
 3. Wymień książkę za książkę – Biblioteka Publiczna Gminy Biskupice – nowe publikacje na domowych półkach – czemu nie
 4. Produkty pszczelarskie – Koło Pszczelarzy Biskupice – zdrowe i słodkie wyroby na każdą okazję
 5. Stoiska gastronomiczne.

Ponadto organizatorzy zadbali o to, aby najmłodsi mogli skorzystać z szerokiej oferty nieodpłatnych atrakcji, stowarzyszenie Novuss Polska zadbało o zdrową rywalizację w ramach Gier Narodów Świata, pokaz fitnessu na trampolinach zachęcił do czynnego spędzania czasu wolnego, druhowie z jednostki OSP Biskupice zaprosili do konkurencji w gaszeniu pożarów na makietach i do wodnej mgiełki, która wywoływała salwy śmiechu, a druhowie z OSP Łazany warsztatowo edukowali w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Biskupice Małgorzata Kaleta, składają serdeczne podziękowania Sponsorowi – firmie VIESSMANN!!! Komendantowi Gminnemu Markowi Kotowi, Prezesom Juliuszowi Kanarkowi, Tadeuszowi Drobniakowi, Andrzejowi Musiałowi i niezastąpionym druhom z jednostek OSP Bodzanów, Biskupice i Łazany za pomoc na każdym etapie realizacji wydarzenia. Bez Was byłoby ciężko! Podziękowania kierujemy również do naszych wolontariuszy Oli i Wojtka, za nieocenioną pomoc podczas imprezy.

Dziękujemy Dariuszowi Szwed, właścicielowi „Dworku Emilii” za udostępnienie bezpłatnych miejsc parkingowych.

Do zobaczenia 🙂

Galeria z wydarzenia również na:

https://biskupice.pl/712/mieszkancy-gminy-biskupice-powitali-lato.html

 

Zdjęcia