Opis

Półkolonia z CK już za nami!

W świetlicy w Szczygłowie było bardzo intensywnie, wesoło i twórczo! Przeżyliśmy ten wspólny czas rozwijając nowe umiejętności artystyczne oraz plastyczne, a przy tym nie zabrakło fantastycznych zabaw, dzięki którym na naszych buziach pojawiło się dużo uśmiechu.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w naszym życiu bardzo ważne są umiejętności motoryczne, które dzięki ćwiczeniom sensoplastycznym oraz sensorycznym mogliśmy odkryć na nowo.

W ciągu tygodniowej półkolonii wykonaliśmy jedyne w swoim rodzaju t-shirty, na których widnieje motyw galaktyki. Niektórzy natomiast zdecydowali się na namalowanie na koszulkach przepięknych, letnich kwiatów. To nie wszystko! Tego samego dnia wykonaliśmy klasyczne poduszki z atrakcyjnymi dodatkami oraz takie w kształcie słodkiej myszki.

We wtorek na warsztat wzięliśmy włóczki i zrobiliśmy bajkowe breloki. Ponadto ozdabiając drewniane ramki różnymi metodami i zawieszając w nich kartki z motywującymi cytatami stworzyliśmy obrazy, które w gorszych chwilach podniosą nas na duchu.

Środa była doskonałym dniem dla wszystkich łasuchów! Tego dnia odbyły się warsztaty kulinarne, na których upichciliśmy przepyszne rogale z masą kakaową oraz tabliczki czekolady z kolorowymi cukierkami. Mało tego, przyrządziliśmy zdrowe owoce, w mniej zdrowym wydaniu… 🙂 Oczywiście tego dnia również nie mogło zabraknąć twórczej pracy. Stworzyliśmy przepiękne, iście wakacyjne świece żelowe.

Kolejnego dnia wyjechaliśmy na wycieczkę do Krakowa, gdzie spędziliśmy czas na brykaniu w Parku Trampolin – GoJump i GoAir. Relacja z wycieczki znajduje się tutaj: Szaleństwo w Parku Trampolin!

Niestety! Nadszedł piątek, czyli ostatni dzień naszej tygodniowej półkolonii. Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie, tak też zabawiliśmy się w ogrodników i posadziliśmy własne sukulenty, dodając do niech naturalne dodatki jak mech, piasek i kamyki. Tak, oto powstała ulepszona wersja lasu w słoiku. Stworzyliśmy też z modeliny niezwykłe zawieszki do naszyjników. Miło spędziliśmy czas w trakcie gry terenowej z zadaniami, takimi jak: zbieranie i rozpoznawanie liści, zagadki tematyczne, slalom wokół drzew oraz fotobudka. Na zwycięzców czekały słodkie smakołyki… A zwycięzcą był każdy z nas!

 

Przez całą półkolonię nie zabrakło zabaw z wodnymi balonami, bitwy na wodę, gier planszowych czy też konkurencji z piłką.

Dziękujemy bardzo i do zobaczenia w przyszłym roku! 🙂

Zdjęcia