Opis

W minionym miesiącu odbyła się uroczystość związana z Jubileuszem 10-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża OSP przy Urzędzie Gminy Biskupice.

Z tej okazji nasze Centrum Kultury wraz z Wójtem Gminy Biskupice i Klubem HDK zdecydowało się zorganizować warsztaty zachęcające do oddawania krwi. W Naszych świetlicach  przez cały listopad odbywały się warsztaty plastyczno-edukacyjne, na których projektowaliśmy m.in. torby, koszulki, poduszki oraz breloki, promujące akcje krwiodawstwa.

Nasze zajęcia cieszyły się powodzeniem nie tylko wśród grup dziecięcych, ale także w Klubach Seniora!

Dodatkowo Nasi uczestnicy dowiedzieli się, jak istotne jest oddawanie krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Dowiedzieliśmy się dlaczego krew jest tak ważna i kogo może uratować. Niestety nie każdy może oddać krew. Warunkiem jest ukończenie 18. roku życia, oraz dobry stan zdrowia. Jeśli jednak spełniacie te warunki, a jeszcze się wahaliście to teraz już nie macie czego się obawiać. Nasi krwiodawcy mówili, że jest to bezbolesne, a bardzo satysfakcjonujące. Każda z osób, która zdecydowała się tego dnia oddać krew, otrzymała w podziękowaniu upominek własnoręcznie przygotowany przez Nasze Seniorki oraz coś słodkiego.

Bardzo dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ten wspaniały dar, który przekazujecie innym. 🙂

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. 🙂

Zdjęcia