Opis

Klub Maluchy i My działający  w Łazanach jest w nieustającym ruchu tak jak jego uczestnicy.  Wtorkowe spotkania cieszą się coraz większym powodzeniem i grupa sympatyków tego Klubu rośnie … Zajęcia to połączenie świetnej zabawy, warsztatów plastycznych, sensoplastycznych oraz zabaw ruchowych, rozwijających  małych klubowiczów. Dodatkowym atutem są spotkania Mam, które nie tylko biorą czynny udział w rozwoju swoich pociech, ale także mogą wymienić się doświadczeniami z różnych dziedzin życia, lub po prostu w miłej atmosferze spędzić czas w gronie kobiet, w podobnej sytuacji.
W lutym mimo sezonu feryjnego Klub Maluchy i My działał prężnie, a jego uczestnicy nic, a nic nie zwalniali tempa.
Podglądaliśmy ich poczynania i co nieco Wam przedstawimy. Na wstępie zaznaczamy, iż nie są to standardowe spotkania.

Okres zimy, luty kojarzą się z mrozem i śniegiem, a ponieważ  zimowa aura tego roku przypomina raczej wiosnę maluchy przekonały się  co znaczy, chłód, lód właśnie na zajęciach. Każdy  mógł dotknąć kostek lodu , które stały się ważnym elementem pracy plastycznej i w niestandardowym połączeniu z farbami tworzyły wyjątkowe kompozycje.

Ponadto powstały eko-obrazy na plastrach drewna. Serca malowane klejem przez mamy wypełniły dzieci różnymi ziarenkami tworząc małe arcydzieła.

Przygotowano także pomysłowe podstawki na zdjęcia, które dzieci jak zawsze kreatywnie  ozdabiały nie mając żadnych ograniczeń kolorystycznych i ilościowych jeżeli chodzi o dodatek błyszczącego brokatu.
Galaretki, które lubią mali i duzi również pojawiły się na naszych zajęciach, ale ponieważ nie są to standardowe spotkania to też galaretka nie była taka standardowa. W słodkościach schowały się minionki, do których dzieci musiały się sprytnie dostać oblizując paluszki.

Ponadto dzieciaki przełamywały swoje obawy przed dotknięciem masy galaretowatej układając kostki galaretki. Ważną rolę odegrały serduszkowe gofry z bitą śmietaną i posypane kolorowymi cukiereczkami… na bogato!

Mimo tych wszystkich zajęć, warsztatów, ćwiczeń i zadań zawsze znajdziemy czas na wspólną zabawę, a z prostego budowania wieży z klocków sensorycznych potrafimy zrobić super frajdę!

Jeśli chcecie możecie do nas dołączyć w każdej chwili. Czekamy na Was w pierwsze i trzecie wtorki każdego miesiąca! Zapraszamy.

Zdjęcia