Opis

Po dwóch udanych wycieczkach do krakowskiego ZOO i Zatorladu przyszła kolej na wyjazd do krakowskiego kina. Choć wielu nie jeden raz było już w tym miejscu, to jednak wyjazd bez rodziców, wzbudził nie małe emocje. Tym razem w nieco mniejszym gonie niż zwykle, ponad 20 – osobową grupą wyruszyliśmy do Krakowa na kinową premierę filmu przygodowego produkcji Walt Disney pt. „Król Lew”. Obsada/duubing tak znakomitych polskich aktorów jak Wiktor Zborowski, Marcin Januszkiewicz, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Michał Piela czy Maciej Stuhr niewątpliwie spotęgowała emocjonalny odbiór. W ścieżce dźwiękowej  nie zabrakło znanych z oryginalnej wersji filmu utworów, które usłyszeliśmy w nowych aranżacjach.

Przed wejściem na salę kinową oczywiście nie było siły, która zabroniłaby dzieciom skorzystać z dobrodziejstwa popcornu  i niektórzy uzbrojeni w wielkie porcje tego kinowego przysmaku zajęli wygodne miejsca w sali kinowej.
Film który trwał blisko dwie godziny prawie unieruchomił widzów w fotelach. Barwna opowieść wzbudziła wiele emocji nie tylko wśród najmłodszych uczestników począwszy od histerycznego śmiechu, aż do milczącego wzruszenia, które objawiało się wilgotnymi policzkami.

Po wyjściu z kina oczywiście zawrzały dyskusje kto i  w którym momencie najbardziej się śmiał, a kogo historia dzielnego lwa wzruszyła do łez.

Na naszych wycieczkowiczów czekała miła niespodzianka! Wizyta w znanej wszystkim sieciowej restauracji, gdzie czekały na nich wcześniej zamówione zestawy. Rozmowy o filmie przeniosły się zatem do stolików i choć przekąski nieco utrudniały dyskusje to jednak dzieciom w ogóle to nie przeszkadzało. Wycieczka zaspokoiła głód kinowych przeżyć i kaprysy hamburgerowych smakoszy!

Zdjęcia