Opis

Niedzielne popołudnie w Sławkowicach było radosne, rozśpiewane, słodkie i sensoryczno-warsztatowe. Wydarzenie rozpoczęło „Narodowe Czytanie 2021”. Mieszkańcy gminy jak zawsze nie zawiedli. Biblioteka Publiczna Gminy Biskupice, tym razem wzięła na warsztat „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Fantastyczna gra aktorska, zachwyciła widownię, którą co jakiś czas opanowywał śmiech. Ogromne brawa były najlepszą recenzją jaką można uzyskać! Aktorzy osobiście odbierali gratulacje od publiczności, gdy tylko zeszli ze sceny!
Kolejnym punktem wydarzenia była pierwsza odsłona recitalu  Grupy Śpiewaczej „Bodzanowianki”. Po raz kolejny grupa udowodniła,  że mimo  pandemicznej przerwy, upływu czasu, wciąż mile  zaskakują odbiorców. Śpiew, ale także radość, która emanuje ze sceny, zaraża publiczność. Bodzanowianka zaintonowała razem z publicznością gromkie „Sto lat…”przy okazji życzeń urodzinowych i gratulacji dla Pani Marii Dybczak – mieszkanki Bodzanowa, której Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik złożyła podziękowania za dorobek twórczy, postawę społeczną, otwartość na drugiego człowieka,  życząc wielu lat w zdrowiu.
Szkoła Podstawowa im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach zaprezentowała swoją dumę, 4-osobowy zespół: Marlenę Gucwę, Milenę Woźniak, Zuzannę Kasprzyk, Oliwię Płoskonkę w utworze „Puść mnie matko”. Laureatki konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” zaprezentowały patriotyzm w pięknym, nowoczesnym wydaniu i urzekły licznie zgromadzoną publiczność.
Następnie przyszedł czas na drugą odsłonę koncertu Zespołu Bodzanowianki i liczne, biesiadne utwory w ich wykonaniu, aby następnie zaprosić najmłodszych na kolejną atrakcję – spektakl teatralny „Zaczarowany młynek”. Interaktywne przedstawienie wciągnęło dzieci, które chętnie odpowiadały na pytania, a niektórzy bardziej dociekliwi sami odpytywali bohaterów. Wszyscy dowiedzieliśmy się wreszcie dlaczego woda w morzu jest słona! Przedstawienie uczyło i wskazywało pozytywne i negatywne postawy, ucząc że „dobro powraca”, jednocześnie ganiąc negatywne zachowania! Za to należą się brawa nie tylko dla aktorów, ale także dla najmłodszej publiczności!


Wszystkie te atrakcje miały miejsce w obiekcie, a na zewnątrz?! … działo się wiele…
Ogromną popularnością cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia  i punkt z darmową watą cukrową, przygotowany przez sołtysa i radę sołecką, okupowany przez stałych bywalców. Rodzice obserwowali swoje pociechy, a  czasem przydawali się do trzymania słodkich przysmaków, przygotowanych przez radę rodziców ze szkoły podstawowej w Sławkowicach, kiedy ich właściciele brykali radośnie na dmuchańcach.
Przed wejściem do szkoły, na kolorowych matach rozsiedli się uczestnicy Klubów Malucha. Dzieci wraz z rodzicami chętnie oddawały się zaproponowanym przez wolontariuszki Paulinkę Stopkę i Kasię Łaźnia, atrakcyjnym, sensorycznym doznaniom. Kolorowe makarony, ryże, glutowata masa nienewtonowska, kolorowe farby i foliowa ścianka do malowania przyciągnęły rzeszę ciekawskich.
Tuż obok, instruktorzy Centrum Kultury ulokowali swoje stanowisko z warsztatami rękodzieła wykonując prace metodą decoupage. Chętni z pomocą naszych instruktorów wykonali prawdziwe, małe dzieła. Ponadto na stoisku można było podziwiać prace wykonane w ramach zajęć warsztatowych CK, a nawet stać się ich właścicielami! Szereg różnych atrakcji zorganizowały także animatorki, które na zaproszenie Centrum Kultury przygotowały wiele atrakcji jak konkursy, zabawy, ogromne bańki mydlane, przepiękne kolorowe tatuaże, malowanie buziek i balonowe zwierzaki. Dzieci cierpliwie oczekiwały na swoją kolej. Prezes oraz druhowie z jednostki OSP Sławkowice oprócz udostępnienia obiektu i pomocy technicznej, zorganizowali również dla najmłodszych konkurencję gaszenia pożaru na bajkowych makietach. Każdy znalazł coś dla siebie!
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w realizację tego wydarzenia! Do zobaczenia 🙂

 

Zdjęcia