Opis

Jesteście ciekawi jak się bawimy na naszych zajęciach w ferie zimowe? Jeśli tak, oto krótka relacja!
Warsztaty projektowania, zajęcia przyrodniczo-chemiczne, plastyczne, rękodzieła, a także kuchnie świata ?

1. dzień

Nasze twórcze zmagania rozpoczęliśmy zabawą z filcem. Odbiliśmy wymarzony wzór na materiale, naszą propozycją była postać z bajki,, to nie wszystko… Z niewielką pomocą nowoczesnych technologii wyszukaliśmy najpiękniejsze cytaty z bajek i wybrane z nich umieściliśmy na tkaninie.
Później przyszła pora na odrobinę edukacji… i smakowanie. ? Jako pierwszą wybraliśmy kuchnię amerykańską i domowe hamburgery. Nasze danie przygotowaliśmy od podstaw – zaczęliśmy od wyrobienia ciasta na bułki, następnie przygotowaliśmy ulubione dodatki. Teraz już pozostała sama przyjemność…. ?

2. dzień

Ależ było kolorowo! Otrzymaliśmy metalowe obręcze, które były bazą naszego dzieła. Jako nasze narzędzia posłużyły wstążki, włóczki, kordonki w kolorach tęczy oraz przeróżne roślinki – efekt końcowy to oryginalne dekoracje do naszych pokoi.
Kolejny dzień – kolejne nowe, ciekawe informacje. Tego dnia dowiedzieliśmy się jak istotna w przeszłości była sól oraz w jaki sposób się ją pozyskiwało. Później z jej użyciem wykonaliśmy kilka doświadczeń chemicznych. To była nie lada frajda. ?

3. dzień

To już środa! Trochę nabrudziliśmy, ale za to mamy super koszulki. 🙂 Za pomocą farb oraz pisaków do materiału zaprojektowaliśmy własny wzór. Nie brakowało wzorów, które zostały wykonane za pomocą szablonów oraz tych wykonanych całkowicie odręcznie. Zdecydowanie każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju.

Czas na kolejne gotowanie! Tym razem kuchnia włoska – na przystawkę przygotowaliśmy aromatyczne grzanki z pomidorami i dodatkami czyli bruschetty. Nauczyliśmy się również przyrządzać sos boloński, którym się bardzo często zajadamy z makaronem spaghetti. A na deser nadszedł czas na klasykę w naszym wydaniu! Przepyszne malinowe tiramisu. Palce lizać!

4. dzień

Małymi kroczkami zbliżamy się do końca pierwszego tygodnia ferii… Nie zwalniamy tempa i korzystamy z tego okresu ile tylko możemy! Dzisiaj nadszedł czas na decoupage i drewniane pojemniki, które przeznaczymy na nasze artykuły szkolne. Będą się cudnie prezentować na naszych biurkach!

Świetlicę w Łazanach zamieniliśmy na laboratorium i znowu zagłębiliśmy się w świat nauk przyrodniczych. Przeprowadziliśmy kolejne doświadczenia chemiczne.

Oczywiście pomiędzy twórczymi zajęciami mamy też czas na zabawy oraz chwilę odpoczynku przy filmie!

A przed nami został jeszcze piątek i wyjazd na kinową premierę!

Zdjęcia