Opis

W dniu 29 maja, Wójt Gminy Biskupice w partnerstwie z Centrum Kultury oraz Sołtysem Sułowa i Radą Sołecką zorganizowała Piknik Rodzinny w Sułowie.

Podczas Pikniku odbyło się oficjalne otwarcie Domu Kultury. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości oraz mieszkańców przez Wójt Gminy Renatę Gawlik oraz sołtysa miejscowości – Stanisława Świątko.  Po powitaniu nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Zwieńczeniem części oficjalnej było poświęcenie obiektu przez ks. Jarosława Łabędę z Parafii pw. św. Marcina w Biskupicach.

Wśród gości nie zabrakło obecnego Wicestarosty Powiatu Wielickiego, a ówczesnego Wójta Gminy Biskupice – Henryka Gawora, Romana Wcisło – Zastępcy Dyrektora Departamentu ds. Funduszy Europejskich UMWM, radnych oraz sołtysów gminy Biskupice.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna – koncert emanujący jazzowym blichtrem w wykonaniu pani Katarzyny Pracuch, przy akompaniamencie Michała Jajeśnicy. Następnie na scenie zagościł Teatr Krak – art, który odtworzył spektakl dla najmłodszych pt. „Czerwony Kapturek”, w nieco zabawniejszej wersji niż oryginał. Podczas wydarzenia można było skorzystać z licznych atrakcji dla milusińskich m.in. urządzeń rekreacyjnych, warsztatów plastycznych, sensoplastycznych, tworzenia biżuterii, wziąć udział w zabawach z wielkimi bańkami mydlanymi oraz w eko – konkursach z nagrodami, a także uwiecznić swój wizerunek z postacią z bajki. Dla rodziców z kolei został przygotowany słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla.

Zdjęcia

Więcej