Opis

Kreatywne kobiety na zajęciach w Jawczycach po raz kolejny udowodniły, że określenie „kreatywne” nie jest bezpodstawne.  Panie własnoręcznie, pod okiem instruktora wykonały lasy w szkle. Jawczyckie kompozycje były wyjątkowe między innymi za sprawą magicznego, sentymentalnego elementu. Panie zanim zabrały się do pracy udały się na krótki spacer i poznały historię buka kanadyjskiego, który przyległ do tej miejscowości i jest z nią bezpośrednio związany. Każda z uczestniczek w swojej leśnej kompozycji ma kawałek tej historii w postaci małych gałązek, które po wichurach zaległy pod koroną drzewa. Panie wybrały spośród nich fragmenty, które znalazły swoje honorowe miejsca w szklanych arcydziełach.

Przygotowane materiały na zajęcia zajęły całe stoły i czekały na uczestników. Szklane naczynia, rośliny, kamienie o przeróżnej kolorystyce, teksturze, wielkości, ziemia, piasek, drewniane elementy, tasiemki, ozdobne materiały i inne drobiazgi, utworzyły magię szklanej kompozycji. Po krótkim wprowadzeniu Panie entuzjastycznie zabrały się do twórczej pracy.

 

 

Uczestnicy ochoczo wzięli się do pracy. Wykonując swoje prace wzajemnie sobie doradzając i wspierając, a wszystko to w miłej atmosferze. Co jakiś czas atmosferę pełnego skupienia przerywały salwy śmiechu. Zresztą najwięcej o naszych warsztatach powiedzą zdjęcia i żeby nie być gołosłownym zapraszamy do naszej galerii!

Zdjęcia