Opis

W słoneczny czwartek, prawie 40 osobowa grupa dzieci z gminy Biskupice wybrała się w podróż do krakowskiego ZOO na pierwszą z czterech zaplanowanych wycieczek w ramach wakacji z Centrum Kultury Gminy Biskupice. W godzinach porannych, w doskonałych humorach zawitaliśmy pod bramą ZOO, które w tym roku obchodzi 90 lecie działalności. Obecnie eksponowanych jest ponad 1400 sztuk zwierząt, przedstawicieli około 270 gatunków. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem (ponad 100 gatunków). Ekscytacja wyjazdem była tak  duża, że całą drogę gwarno było w autokarze od rozmów jakież to zwierzęta zobaczymy. Po zapoznaniu uczestników z krótką historią ZOO, regulaminem i podziale na cztery grupy, wkrótce nasza ciekawość została zaspokojona. Różne gatunki ptaków, małp, hipopotamy, tygrysy, pingwiny, uchatki, lemury – i można by tak wymieniać  bez końca, wzbudzały ogólny zachwyt i co rusz wywoływały lawinę komentarzy małych zwiedzających. Niektórzy uczestnicy po raz pierwszy zobaczyli jak wygląda obiad słonia, który jak się okazało bardzo zdrowo się odżywia, co skomentowali sami uczestnicy wycieczki. Wybieg z żyrafami również okazał się ogromną atrakcją, gdyż mieliśmy okazję zobaczyć żyrafią długą szyję w pełnej okazałości, wyciągniętą po smakowite zielone gałązki zawieszone na ogromnym palu. Wszyscy nie mogliśmy się jednak doczekać wizyty w MINI ZOO gdzie dumnie paradowały alpaki, brykały długowłose świnki morskie, a małe kucyki dawały się pogłaskać  za kawałek marchewki, który dostaliśmy od pracowników ZOO. Z kolei w Egzotarium podziwialiśmy różne gatunki płazów i gadów m.in. kameleony, krokodyle, anakondy, piranie. Mieliśmy również kilka chwil z przeznaczeniem na odpoczynek i małą przekąskę, ale komu chciałoby się odpoczywać skoro jest do dyspozycji fantastyczny plac zabaw.

Zwiedzanie tego miejsca przeciągnęło się do godzin popołudniowych i z żalem opuszczaliśmy krakowskie ZOO. Pocieszeniem jednak jest plan wycieczek na kolejne tygodnie:

11 lipca – Zatorland i wizyta w trzech parkach tematycznych: Ruchomych Dinozaurów, Mitologii, Owadów, pobyt w domku do góry nogami, Kino 5D Extreme i wiele innych atrakcji.
19 lipca – wyjazd do Kina Cinema City w Krakowie
25 lipca – Park trampolin w Krakowie

Do zobaczenia!

 

Zdjęcia