Opis

Po krótkiej przewie Klub Maluchy i My powraca do harmonogramu łazańskiej świetlicy.  Pierwsze zajęcia już za nami i żeby zachęcić Was do udziału w tych spotkaniach zobaczcie jak dobrze bawili się nasi mali uczestnicy wraz z mamami. Dla dociekliwych od razu zdradzamy, że masa którą bawiły się dzieci to dyniolina, pachnąca, bardzo plastyczna masa  czyli połączenie smażonej dyni z mąką ziemniaczaną. Dzieci bawiły się świetnie, a mamy asystowały przy tworzeniu bałwanków i innych form wymyślonych przez małych twórców. Pojawił się także mączny śnieg. Dzieci ponadto rączkami ugniatały ziarna grochu i makarony tworząc obrazki. Dla nich to świetna zabawa, a całkiem nieświadomie uczestniczyły w zajęciach sensoplastycznych.

Kolejne zajęcia były okraszone prawdziwie świątecznym nastrojem. Dzieci ćwicząc sprawność rączek malowały choineczki i obsypywały je słodkim kryształem… cukrem, brokat sypał się strumieniami na sosnowe szyszki, które ozdobią świąteczne drzewka, a na koniec… było pysznie! Piernikowe formy zostały fantazyjnie ozdobione kolorowymi lukrami i cukierkami. Te z nich, które nie „zaginęły” w dziwnych okolicznościach pozostawiając po sobie tylko okruszki mamy nadzieję dotrwają do świąt, by ozdobić domowe choinki.
To jednak nie był koniec niespodzianek dla naszych małych Klubowiczów. Dzięki Pani Wandzie Białka i jej Organizacji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejsko Gminny w Trzebini otrzymaliśmy świąteczne prezenty, za które serdecznie dziękujemy! Radość była wielka!

Zresztą najlepiej o naszych zajęciach opowie nasza galeria zdjęć do której zapraszamy. Wszystkim Klubowiczom i Rodzinom życzymy Radosnych Świąt i  zapraszamy na kolejne spotkania w Nowym Roku!

Zdjęcia