Opis

Zbliżające się Święto Niepodległości jest świetną okazją do okazywania swojego patriotyzmu, radości z bycia Polakiem. Od najmłodszego mieszkańca, aż po tych najstarszych bierzemy udział w różnych akcjach społecznych, które umożliwiają radosne świętowanie wszystkim Polakom. Koncerty patriotyczne, apele, przedstawienia, konkursy plastyczne czy zawody sportowe, to atrakcje w których licznie bierzemy udział.

Również na naszych świetlicach przygotowywaliśmy się do uczczenia Niepodległości. Licznie zgromadzeni mali i duzi uczestnicy, korzystając z przygotowanych materiałów wykonali różne atrybuty patriotyczne. Pod okiem instruktorów powstały flagi, biało-czerwone kotyliony, tasiemki, opaski, spinki w barwach narodowych do ozdabiania włosów na apele w szkołach oraz patriotyczne obrazki malowane przez najmłodszych. Czas warsztatów był nie tylko czasem twórczej pracy małych plastyków, ale także  okazją do prezentacji pieśni, których dzieci uczyły się przez kilka ostatnich dni. Niektórzy też nieśmiało deklamowali wierszyki patriotyczne. Na świetlicach zrobiło się bardzo nastrojowo i patriotycznie.
Wszystkich, którzy nie zdążyli wziąć udziału w naszych warsztatach zachęcamy do wykonania własnoręcznych prac plastycznych, które będą ozdobą w czasie wspólnego świętowania Niepodległości 11 listopada, nie tylko w trakcie dużych zgromadzeń, zorganizowanych uroczystości patriotycznych, ale także w naszych domach. Polecamy galerię pełną inspiracji!

Zdjęcia