Opis

Za nami kolejny radosny dzień wakacyjnych warsztatów pełnych pomysłów, kreatywnych zajęć, zabaw i uśmiechu.

Uczestnicy zajęć punktualnie o 9.00 stawili się w świetlicy z niecierpliwością czekając na niezwykłą przygodę. Oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych, edukacyjnych oraz baraszkowania na placu zabaw po ciepłym piasku.

Jednak wyjątkową ciekawość wzbudzały dwa nowe warsztaty przygotowane przez naszych instruktorów. Najpierw zajęliśmy się ekotorbami. Dzieci zostały na moment projektantami i każdy mógł stworzyć swoją własną lnianą torbę. Do dyspozycji było oczywiście mnóstwo przygotowanych materiałów, a wśród nich kolorowe muliny, wzorzyste serwetki dla wielbicieli decoupage’u oraz specjalne farby do tkanin, które po zaprasowaniu nie zmywają się nawet w czasie prania.

Oczywiście większość dzieci opanowała mania malowania…

ale znaleźli się też amatorzy decoupage’u.

Jedno jest pewne niezależnie od tego którą metodę wybrali nasi uczestnicy torby były wyjątkowe. Kolorowe tęcze, góry, słońca, kwiaty, sentencje, zwierzęta – słowem cała paleta możliwości artystycznych. Dzieci jak zawsze wykazały się niebywałą pomysłowością.

W czasie kiedy torby – małe arcydzieła użytkowe zażywały kąpieli słonecznej i schły my mieliśmy chwilkę na zabawy  na placu zabaw. Zabawa ta pewnie trwałaby długo gdyby nie kuszący zapach, który zwabił bawiących się na mały piknik na świeżym powietrzu.

Każdy komponował swój ulubiony skład na gofrach: dżemy, polewy, bita śmietana, mus truskawkowy.  Taki ładunek energii wykorzystaliśmy do kreatywnego myślenia ucząc się skręcania balonów tak, by utworzyć z nich pieski, kotki, miecze i inne finezyjne kształty. Tak więc kolejne warsztaty przygotowane dla naszych milusińskich  to balony w różnych odsłonach. Z długich balonów robiliśmy zwierzątka. Z okrągłych powstały głowy, które dodatkowo oznaczone oczami, ustami, nosami a w niektórych przypadkach nawet włosami stały się okazją do nieustających wybuchów śmiechu.

Na koniec… najlepsze, czyli balony na wodę! Dzieci z ogromnym zapałem wzięły udział w grupowej konkurencji dwóch drużyn – balonowa sztafeta! Ależ ich kusiło, żeby tak balon prysnął wodą w ten ciepły dzień!

Nawet nie będziemy opisywać ile radości sprawiły dzieciom rzuty do wyjątkowych celów! To akurat pozostanie naszą słodką tajemnicą, naszą i naszych uczestników.

Tymczasem już nie możemy się doczekać kolejnego dnia wakacji z Centrum Kultury Gminy Biskupice.
Zapraszamy do wspólnej wakacyjnej przygody także do Łazan i Szczygłowa!

Zdjęcia